Wypadek, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Wypadek [zdjęcie ilustracyjne]

Wkrótce stanie przed sądem

Jechał pod wpływem narkotyków i wjechał w drzewo. Zginęła kobieta. Sprawcy wypadku w Dębnie grozi wiele lat za kratkami

2022-09-29 20:03

Poruszający się z dużą prędkością samochód niespodziewanie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pojazd rozbił się. Kierowca przeżył, pasażerka zmarła. Tragiczny wypadek, do którego doszło ponad rok temu w Dębnie, znajdzie swój finał w sądzie. Jak się okazało, kierujący był pod wpływem narkotyków.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu zakończyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło 17 sierpnia 2021 r. na ulicy Kosynierów w Dębnie. Kierowca oskarżony jest o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, kierowca znajdował się pod wpływem amfetaminy. Jej stężenie we krwi wynosiło co najmniej 263,6 ng/ml. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, następnie na łuku stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pasażerka doznała rozległych obrażeń wielomiejscowych, wskutek czego zmarła.

Sprawca wypadku został zatrzymany i trafił do aresztu. Nie był wcześniej karany.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu za to nawet 12 lat więzienia.

Sonda
Zdarzyło ci się prowadzić "pod wpływem"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany