Jakiej Europy chcą młode Polki? Wyjątkowa konferencja w Szczecinie

i

Autor: Pexels Jakiej Europy chcą młode Polki? Wyjątkowa konferencja w Szczecinie

Jakiej Europy chcą młode Polki? Wyjątkowa konferencja w Szczecinie

2021-10-07 14:59

Jakiej Europy chcą młode Polki? Czy czują presję w kwestii zakładania rodziny lub kariery? Czym są dla nich otwarte granice, możliwość edukacji i pracy za granicą? Czym różni się życie kobiet w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych czy Afryce? Podczas wydarzenia Girls of Europe mieszkanki Pomorza Zachodniego wypowiedzą się na temat przyszłości Europy, a ich głos zostanie wysłuchany przez zgromadzone na sali polityczki i reprezentantki Komisji Europejskiej w Polsce i sektora biznesu. Wnioski trafią na europejską platformę Konferencji.

Już w najbliższą sobotę, 9 października w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się wyjątkowe spotkanie w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy. To właśnie na nim młode kobiety z Pomorza Zachodniego będą miały szansę porozmawiać o tym, jak widzą przyszłość Europy. Na wydarzenie zaproszono ekspertki, polityczki i przedstawicielki instytucji unijnych.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy to seria debat i dyskusji prowadzonych przez obywateli. Stanowi ona forum debaty ze społeczeństwem obywatelskim, tj. obywatelami i organizacjami pozarządowymi, na temat wyzwań i priorytetów stojących przed Unią Europejską. Podczas Konferencji młode kobiety Pomorza Zachodniego będą mieć okazję do podzielenia się swoimi oczekiwania względem działań Unii Europejskiej, jak również porozmawiać na temat wyzwań, z którymi mierzą się młode kobiety. Na wydarzenie zaproszone są przede wszystkim osoby, które czują się kobietami. Spotkanie nie jest zamknięte na osoby innych płci. Wypracowane wnioski będą zarejestrowane na oficjalnej platformie Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Głos obywatelek i obywateli będzie miał wpływ na politykę Komisji Europejskiej.

Jakiej Europy chcą młode Polki? Wyjątkowa konferencja w Szczecinie

i

Autor: materiały partnera Jakiej Europy chcą młode Polki? Wyjątkowa konferencja w Szczecinie

Girls of Europe odbędzie się 9 października 2021 roku w Operze na Zamku w Szczecinie, w godzinach 12-15. Wstęp wolny, ale z uwagi na kwestie organizacyjne obowiązuje rejestracja. Link do rejestracji: https://tiny.pl/97r95

Projekt realizowany w ramach współpracy z Komitetem Regionów (European Committee of the Regions) oraz Bertelsmann Foundation.

Patronat: Komisja Europejska w Polsce

Jakiej Europy chcą młode Polki? Wyjątkowa konferencja w Szczecinie

i

Autor: materiały partnera Jakiej Europy chcą młode Polki? Wyjątkowa konferencja w Szczecinie

Program wydarzenia:

 • 12:00 Otwarcie Konferencji
 • 12:15 Część I: Czego oczekują (młode) Europejki?
 • Praca w grupach tematycznych.Temat 1: Kobiety a prawa osób LGBT+Temat 2: Kobiecość i męskość. Czy Europa potrzebuje nowego podejścia do płci?
 • 13:15 Prezentacja wypracowanych wniosków i dyskusja

Prelegentki:

 • Klaudia Jachira Posłanka na Sejm IX kadencji,
 • Martyna Gacek Świecik Komisja Europejska (Przedstawicielstwo we Wrocławiu),
 • Anna Mieczkowska Prezydent Kołobrzegu,
 • Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki,
 • Małgorzata Schwarz Burmistrz Gminy Kołbaskowo,
 • Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc,
 • Emilia Mazur Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Połczyn-Zdrój,
 • Gosia Dziembaj (Foonka).

Artykuł Sponsorowany