Jaki kredyt gotówkowy wybrać? Porównaj oferty i raty kredytów online

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Photo Mix Jaki kredyt gotówkowy wybrać? Porównaj oferty i raty kredytów online

Jaki kredyt gotówkowy wybrać? Porównaj oferty i raty kredytów online

2022-07-29 6:00

Jak wybrać kredyt gotówkowy? Każdy z nas potrzebuje czasem dodatkowych pieniędzy na realizację swoich planów lub zobowiązań. Na każdym kroku banki chętnie reklamują swoje produkty, zachęcają, przekonują… Jak jednak wybrać taki kredyt gotówkowy, który będzie najlepszy dla nas? Jak porównać oferty i raty kredytów online? Z pomocą przychodzą porównywarki, rankingi i kalkulatory kredytów.

W dzisiejszych czasach nawet osoby, które nigdy nie pożyczały pieniędzy, mogą potrzebować kredytu. Nie ma w tym nic zaskakującego. Każdy z nas potrzebuje czasem dodatkowej gotówki. Najłatwiej i najprościej wziąć kredyt online – bez wychodzenia z domu. Teraz umowę na kredyt gotówkowy możemy w wielu przypadkach zawrzeć bez chodzenia do banku – w domowym zaciszu. Niezmiennie jednak to w naszym interesie leży wybór najlepszej, najkorzystniejszej oferty. Na jaki kredyt gotówkowy online powinniśmy się zdecydować?

Jak wybrać kredyt gotówkowy? Zadbaj o swój interes

Część konsumentów może zdecydować się na kredyt w swoim lub znanym im banku. Inni – ulegną reklamie albo zdecydują się na bank, który ma siedzibę w pobliżu… Warto jednak wiedzieć, że oferta kredytów gotówkowych (w tym kredytów online) jest ogromna, a różnice między poszczególnymi propozycjami mogą być bardzo duże. W praktyce może to oznaczać rozbieżności na poziomie kilkuset złotych miesięcznie w wysokości raty albo tysięcy złotych całkowitej kwoty, jaką oddamy bankowi. Jak w takim razie wybrać najlepszy kredyt? Tu z pomocą przychodzą porównywarki, rankingi i kalkulatory kredytów i pożyczek online. Serwisy, takie jak 17bankow.com, pokazują plusy i minusy ofert różnych banków i pozwalają porównać warunki kredytów online.

Internetowa porównywarka kredytów online pozwala poznać przypuszczalne warunki kredytu: całkowitą kwotę, jaką będziemy musieli zapłacić, wysokość rat, wskaźnik RRSO, a więc Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wpisujemy kwotę, jakiej potrzebujemy, wskazujemy okres, przez jaki chcemy spłacać kredyt, a serwis pokazuje oferty banków – ich plusy i minusy. Dzięki temu – bez wychodzenia z domu, zawierania jakiejkolwiek umowy czy wysyłania zapytania do BIK – dowiesz się, jak przypuszczalnie może wyglądać Twój kredyt: ile zyskasz i ile za to zapłacisz.

Jaki kredyt gotówkowy wybrać? Porównaj oferty i raty kredytów online

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Deeezy Jaki kredyt gotówkowy wybrać? Porównaj oferty i raty kredytów online

Znajdź najtańszy kredyt gotówkowy. Na co zwrócić uwagę?

Najlepszy kredyt gotówkowy, czyli jaki? Najczęstsza odpowiedź to: najtańszy. Taki, w którym oddamy bankowi jak najmniej pieniędzy ponad to, co pożyczyliśmy. Różnice – nawet przy takiej samej kwocie kredytu i okresie pożyczki – mogą tu sięgać wielu tysięcy złotych. Tym bardziej, w swoim własnym interesie, powinniśmy dokładnie porównywać oferty i propozycje banków.

Korzystając z kalkulatorów kredytowych online, możemy bardzo szybko poznać przypuszczalny koszt kredytu. Z kolei rankingi kredytowe podpowiedzą, który z produktów bankowych będzie najlepszy (najtańszy) w naszej sytuacji. Możemy wybrać kwotę i okres kredytowania, ale też np. wskazać, czy jesteśmy gotowi na otwarcie konta w danym banku (to czasem jeden z warunków).

Na co zwracać uwagę, porównując kredyt gotówkowy online?

Ze swojej strony, korzystając z porównywarek kredytów online i kalkulatorów kredytowych, podajesz kwotę, jakiej potrzebujesz oraz czas spłaty (liczbę rat miesięcznych). Na co zwrócić uwagę, przeglądając listę ofert poszczególnych banków? Najważniejsze są trzy czynniki. Pierwszy to oczywiście wysokość raty – czy możesz przeznaczyć taką kwotę na spłatę kredytu co miesiąc? Drugi ważny czynnik to całkowita wysokość kredytu – kwota, którą pożyczasz plus odsetki, prowizje, koszt ubezpieczenia – tyle będziesz musiał oddać. Trzeci – bardzo ważny parametr – to RRSO, czyli wartość, która pozwala obiektywnie porównać opłacalność poszczególnych ofert kredytu online.

Oczywiście serwisy pokazujące kredyty gotówkowe online – porównywarki i kalkulatory – pozwalają też na zapoznanie się z bardziej precyzyjnymi informacjami na temat prognozowanego kredytu. Rzetelne serwisy podają też plusy i minusy poszczególnych ofert oraz pokazują warunki udzielenia kredytu: czy można go wziąć online, czy i jakie dokumenty będą potrzebne. To cenne wskazówki i informacje – zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie. W wielu przypadkach umowę kredytową będziesz mógł zawrzeć bez wychodzenia z domu, a pieniądze trafią na Twoje konto jeszcze tego samego dnia.

Serwis 17bankow.com pozwala porównać nie tylko oferty kredytów gotówkowych online, ale też:

  • kredytów hipotecznych
  • kredytów samochodowych
  • kredytów konsolidacyjnych
  • chwilówek.

www.17bankow.com

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany