Jak będzie wyglądał zmodernizowany stadion Pogoni? Są nowe wizualizacje [GALERIA]

2016-02-10 8:35
Wizualizacja zmodernizowanego stadionu Pogoni Szczecin
Autor: Urząd Miasta Szczecin Wizualizacja zmodernizowanego stadionu Pogoni Szczecin

Wypłaszczony łuk na trybunie zachodniej to największa zmiana w projekcie modernizacji stadionu przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Są już nowe wizualizacje obiektu, który ma być gotowy za 4 lata.

Dotychczasowa koncepcja budziła wiele zastrzeżeń, zarówno ze strony władz klubu jak i samych kibiców, właśnie z powodu łuku, który ich zdaniem jest rozwiązaniem archaicznym i uniemożliwiającym komfortowe oglądanie rozgrywek.

Modernizacja ma polegać na gruntownej przebudowie trzech istniejących trybun, zadaszeniu ich i budowie nowego zaplecza. Stadion ma także zyskać nowe oświetlenie. Zmodernizowany obiekt pomieści na trybunach około 18 tysięcy widzów. Zmiany mają także dotyczyć układu komunikacyjnego wokół obiektu.

Planowany koszt przebudowy to około 150 mln zł brutto, czyli po odliczeniu podatku VAT - około 120 mln. Prace mają ruszyć na początku 2017 roku i zakończyć się po 37 miesiącach.

Przeczytaj również: Zamek Książąt Pomorskich: Piękne tarasy zamiast zarośniętej skarpy [WIZUALIZACJE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE