Kradli paliwo okrętowe. Żołnierze Marynarki Wojennej z zarzutami

i

Autor: Domin Kradli paliwo okrętowe. Żołnierze Marynarki Wojennej z zarzutami

Proceder trwał latami

Ich łupem padło m.in. paliwo okrętowe. Żołnierze Marynarki Wojennej z zarzutami

Żołnierze 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców usłyszeli zarzuty w związku z kradzieżą paliwa okrętowego, olejów hydraulicznych i smarów. Przestępczy proceder miał trwać od kilku lat.

Do kradzieży miało dochodzić od 2019 roku w Świnoujściu. Z okrętów miało być kradzione paliwo, a także smar i olej hydrauliczny. W tej sprawie zatrzymano łącznie cztery osoby. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

- Postawiono zarzuty czterem bosmanom, dwóm z czynnej służby i dwóm rezerwistom - mówi w rozmowie z "Super Expressem" płk Bartosz Okoniewski, zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Jeden żołnierz czynnej służby uslyszał zarzut niedopełnienia obowiązków w zakresie zapobiegania stratom i szkodom w podległym mu dziale i przywłaszczenia podległego mu mienia.

Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa, podżegania i pomocnictwa.

Na chwilę obecną ujawniono tylko niewielki ułamek przestępczej działalności, zwłaszcza że dochodziło do niej przez blisko 4 lata.

- Sprawa jest rozwojowa i prawdopodobnie nie skończy się na tych ilościach - dodaje płk Bartosz Okoniewski.

12. Woliński Dywizjon Trałowców, z którego pochodzą zatrzymani żołnierze to oddział taktyczny 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia.

Kto jest ważniejszy w wojsku? Sprawdź, czy odróżniasz kaprala od sierżanta

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa najniższy stopień w wojskach lądowych?
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać