Spędzą długie lata w więzieniu

Horror w centrum Szczecina. Podpalili bezdomnego, mężczyzna zmarł. Oprawcy usłyszeli wyrok

Początkowo mieli odpowiadać za usiłowanie zabójstwa, jednak sprawa nabrała zupełnie nowego obrotu, gdy ich ofiara zmarła. Dwóch mężczyzn, którzy podpalili bezdomnego w centrum Szczecina, usłyszało wyroki za zabójstwo. W środę, 28 września w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończył się proces w głośnej sprawie, która wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Szczecina.

Przypomnijmy, do dramatycznych zdarzeń doszło w poniedziałek 5 kwietnia 2021 r. Około godz. 4.00 nad ranem na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Matejki dwóch młodych napastników zaczepiło śpiącego tam bezdomnego. Mężczyźni zażądali od niego pieniędzy, jednak, gdy odparł, że nic nie ma, oblali go łatwopalną substancją i podpalili. Ubranie bezdomnego zaczęło płonąć. Jego krzyk usłyszał jeden z lokatorów i wezwał pogotowie. Poparzonego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Gryficach. Poszkodowany doznał około 90 procent poparzeń ciała i dróg oddechowych. Po kilku dniach zmarł.

Bracia spędzą 25 lat w więzieniu

Napastnicy w wieku 29 i 30 lat, którzy okazali się braćmi, zostali zatrzymani i pierwotnie usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Okoliczności zmieniły się, gdy poszkodowany zmarł. Wówczas Robert P. i Michał P. usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

W środę, 28 września 2022 roku zakończył się proces Roberta P. i Michała P. Mężczyźni usłyszeli wyroki. Obaj spędzą w więzieniu po 25 lat. Jak tłumaczył sędzia Artur Karnacewicz, sprawa miała charakter poszlakowy. Szczegółowych informacji o sprawcach, jeszcze przed śmiercią, udzielił sam poszkodowany. W mieszkaniu braci znaleziono materiał łatwopalny.

Po ogłoszeniu wyroku, obecna na sali rozpraw matka oskarżonych braci rozpłakała się, a skazani zachowywali się agresywnie.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca jednego z mężczyzn zapowiedział apelację, argumentując, że nie było bezpośrednich dowodów winy i sprawstwa oskarżonych.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany