Spędzą długie lata w więzieniu

Horror w centrum Szczecina. Podpalili bezdomnego, mężczyzna zmarł. Oprawcy usłyszeli wyrok

Początkowo mieli odpowiadać za usiłowanie zabójstwa, jednak sprawa nabrała zupełnie nowego obrotu, gdy ich ofiara zmarła. Dwóch mężczyzn, którzy podpalili bezdomnego w centrum Szczecina, usłyszało wyroki za zabójstwo. W środę, 28 września w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończył się proces w głośnej sprawie, która wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Szczecina.

Przypomnijmy, do dramatycznych zdarzeń doszło w poniedziałek 5 kwietnia 2021 r. Około godz. 4.00 nad ranem na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Matejki dwóch młodych napastników zaczepiło śpiącego tam bezdomnego. Mężczyźni zażądali od niego pieniędzy, jednak, gdy odparł, że nic nie ma, oblali go łatwopalną substancją i podpalili. Ubranie bezdomnego zaczęło płonąć. Jego krzyk usłyszał jeden z lokatorów i wezwał pogotowie. Poparzonego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Gryficach. Poszkodowany doznał około 90 procent poparzeń ciała i dróg oddechowych. Po kilku dniach zmarł.

Bracia spędzą 25 lat w więzieniu

Napastnicy w wieku 29 i 30 lat, którzy okazali się braćmi, zostali zatrzymani i pierwotnie usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Okoliczności zmieniły się, gdy poszkodowany zmarł. Wówczas Robert P. i Michał P. usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

W środę, 28 września 2022 roku zakończył się proces Roberta P. i Michała P. Mężczyźni usłyszeli wyroki. Obaj spędzą w więzieniu po 25 lat. Jak tłumaczył sędzia Artur Karnacewicz, sprawa miała charakter poszlakowy. Szczegółowych informacji o sprawcach, jeszcze przed śmiercią, udzielił sam poszkodowany. W mieszkaniu braci znaleziono materiał łatwopalny.

Po ogłoszeniu wyroku, obecna na sali rozpraw matka oskarżonych braci rozpłakała się, a skazani zachowywali się agresywnie.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca jednego z mężczyzn zapowiedział apelację, argumentując, że nie było bezpośrednich dowodów winy i sprawstwa oskarżonych.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają