Terminal kultury w Szczecinie [ZDJĘCIA]

i

Autor: Materiały promocyjne

Ekologiczna Przystań pełna atrakcji i zieleni. Taki jest Terminal Kultury w Szczecinie

2021-08-16 7:00

Dobra atmosfera przy świetnej muzyce i w otoczeniu zieleni. To i wiele więcej oferuje Terminal Kultury - Ekologiczna Przystań Szczecina mieszcząca się na samym końcu Łasztowni. Przestrzeń każdego dnia zapewnia atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

„Terminal kultury – Ekologiczna Przystań Szczecina” to nowa inicjatywa artystyczno-rozrywkowa na terenie naszego miasta. W jej ramach na przestrzeni około 2,5 tys. m2 organizowane są rozmaite wydarzenia – koncerty czy warsztaty artystyczne i ekologiczne. Głównym założeniem „Terminalu” jest zapewnienie rozrywki osobom w różnym wieku – od dzieci, po młodzież i dorosłych.

Czego dokładnie można się tutaj spodziewać?

Terminal kultury – nowy ekologiczny punkt na mapie Szczecina

Nowa strefa mieści się na samym końcu Łasztowni, na końcu bulwarów. Stanowi doskonałe miejsce wspólnej zabawy, spotkań ze znajomymi, czy miłego spędzenia wolnego czasu z rodziną. Do dyspozycji mieszkańców oddano trzy strefy chilloutu. Spragnieni kulinarnych doznań mają szansę zamówić pyszne jedzenie serwowane w food truckach, natomiast spragnieni rozrywki – wziąć udział w cyklicznie organizowanych koncertach i innych wydarzeniach muzyczno-artystycznych. Pobyt okraszony jest dobrą atmosferą i muzyką, o którą każdego dnia dbają DJ-e.

Obok wrażeń akustycznych „Terminal kultury” oferuje również te wizualnie. Strefa na Łasztowni przyciąga efektowną oprawą świetlną, a przestrzeń została specjalnie zaaranżowana. Obok świateł pojawiło się tutaj również dużo zieleni.

Masa atrakcji dla każdego

Prócz wymienionych atrakcji „Terminal kultury” oferuje uczestnictwo w grach i zabawach dla dzieci oraz ciekawych warsztatach, w dużej mierze dotyczących ochrony środowiska. Inicjatorzy zapewniają również możliwość wzięcia udziału w zajęciach tanecznych, fotograficznych, jak również naukę gry na instrumentach, np. ukulele.

„Terminal kultury” to przestrzeń nie tylko dla mieszkańców, ale i lokalnych artystów oraz organizacji pozarządowych ze Szczecina. Pomysłodawcy zapraszają i jednych, i drugich do wspólnej realizacji swoich projektów, stąd też do zaplanowanych i funkcjonujących już wydarzeń wciąż mogą dochodzić nowe. Dla wielu lokalnych wykonawców oraz działaczy może być to atrakcyjna przestrzeń do rozwinięcia skrzydeł i zaprezentowania swoich działań szerszemu gronu.

„Terminal kultury” w Szczecinie zaczął działać na przełomie czerwca i lipca. Program na najbliższe dni śledzić można na oficjalnej stronie wydarzenia w mediach społecznościowych pod adresem: Terminal kultury. Strefa ma funkcjonować do końca września 2021 roku.

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają