Darmowa porównywarka OC - porowneo.pl

i

Autor: mat. prasowe Darmowa porównywarka OC - porowneo.pl

Darmowa porównywarka OC – idealna metoda na tanie ubezpieczenie!

2020-01-02 6:00

Obowiązkowe ubezpieczenie OC wcale nie musi być bardzo drogie. Aktualnie towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy polis OC. Jak zatem znaleźć taką, która będzie najtańsza?

Ubezpieczenie OC ma na celu zabezpieczenie posiadacza przed skutkami wywołanych przez niego szkód. W przypadku ubezpieczenia samochodowego OC, chroni ono kierowcę przed konsekwencjami kolizji i wypadków powstałych z jego winy. Wówczas to ubezpieczyciel wypłaca stosowne odszkodowanie dla poszkodowanych w zdarzeniu.

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, dlatego też każdy samochód musi posiadać tego typu polisę. Za jej brak grozi wysoka kara, która w 2020 roku będzie wyższa niż 5 tysięcy złotych!

Warto zatem zawsze posiadać ważną polisę ubezpieczeniową OC – bez niej możemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje. Wiadomo jednak, że ubezpieczenie tego typu może być sporym wydatkiem. Jak go zmniejszyć? Wystarczy porównywarka OC darmowa!

Porównywarki OC – sprawdź ceny polis w internecie

Porównywarki ubezpieczeniowe to specjalne serwisy pozwalające użytkownikom na obliczenie kosztów polis różnych typów. Największym zainteresowaniem cieszą się porównywarki ubezpieczeń samochodowych, w tym także ubezpieczenia OC.

Internetowe porównywarki OC umożliwiają sprawdzenie ofert w wielu różnych towarzystwach ubezpieczeniowych za jednym zamachem – w tym przypadku nie trzeba więc wchodzić na strony kolejnych ubezpieczycieli, ponieważ ich propozycje zobaczymy w jednym miejscu!

Serwisy tego typu sprawdzają koszty ubezpieczeń u najpopularniejszych towarzystw. Przykładowo, darmowa porównywarka OC Porowneo.pl pozwala na skontrolowanie ich u następujących ubezpieczycieli: Proama, PZU, Ergo Hestia, Aviva, AXA, Benefia, Link4, Generali, MTU24.

Poza ubezpieczeniem OC za pośrednictwem porównywarki możemy sprawdzić też:

 • cenę ubezpieczenia AC
 • cenę ubezpieczenia NNW
 • cenę pakietu Assistance

Porównywarka OC za darmo skalkuluje koszt polisy

Kalkulację w porównywarce ubezpieczeniowej można wykonać całkowicie za darmo, jak zostało zaznaczone to już wcześniej – porównywarka OC darmowa nie pobierze od swojego użytkownika żadnych opłat! Jak to możliwe?

Porównywarki internetowe zarabiają na pośrednictwie w sprzedaży ubezpieczeń, dlatego też otrzymują one zapłatę wtedy, gdy użytkownik wykupi za ich pomocą polisę u wybranego przez siebie ubezpieczyciela.

Taka forma finansowania porównywarek ubezpieczeń pozwala im również na zachowanie niezależności – to kierowca podejmuje ostateczną decyzję o tym, jaką polisę wykupi.

Wobec tego za sprawdzenie ceny ubezpieczenia OC, a także dobrowolnych polis komunikacyjnych w porównywarce nie zapłacimy ani grosza!

Jak obliczyć koszt polisy OC w porównywarce ubezpieczeniowej?

Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak zapłacić najmniej za ubezpieczenie OC, porównywarka OC darmowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej można już w kilka minut dowiedzieć się, ile zapłacimy za polisę!

W tym celu wchodzimy na stronę wybranej porównywarki ubezpieczeń, na przykład Porowneo.pl, a następnie wybieramy interesujący nas typ polisy.

Kolejnym krokiem będzie wypełnienie specjalnego formularza, w którym znajdziemy pytania dotyczące:

 • posiadanego samochodu
 • ubezpieczenia, które zamierzamy kupić
 • swojej historii ubezpieczeniowej
 • siebie – danych osobowych, kontaktowych

Wypełnienie formularza nie powinno sprawić nam żadnej trudności – w razie potrzeby wystarczy wykorzystać informacje z dowodu rejestracyjnego, dowodu osobistego, prawa jazdy oraz dokumentu poprzedniego ubezpieczenia.

Gdy wypiszemy już cały formularz, wówczas porównywarka OC darmowa rozpoczyna obliczenia. Najczęściej trwają one około minuty, dlatego nie powinniśmy wtedy zamykać okienka.

Po wykonaniu kalkulacji porównywarka prezentuje oferty OC od najtańszej do najdroższej, dlatego można błyskawicznie dowiedzieć się, który ubezpieczyciel może zaproponować nam najkorzystniejszą cenę za polisę.

Ubezpieczenie OC można kupić przez internet!

Jeżeli porównywarka OC darmowa zaproponuje nam atrakcyjną cenę za ubezpieczenie i chcemy z niego skorzystać, w takim przypadku możemy zdecydować się na jego wykupienie całkowicie on-line. Jak to zrobić?

Przy wynikach kalkulacji powinniśmy znaleźć dodatkowe przyciski, które pozwalają na wykupienie ubezpieczenia. Po naciśnięciu na przycisk będziemy przeniesieni na stronę internetową wybranego przez siebie ubezpieczyciela – tam możemy zawrzeć umowę o ubezpieczenie OC.

W celu zawarcia umowy musimy także wpisać do formularza dodatkowe dane, w tym:

 • imię i nazwisko
 • adres zamieszkania
 • numer PESEL
 • numer VIN samochodu
 • numer rejestracyjny samochodu

Wybieramy również metodę zapłaty za ubezpieczenie – z góry w całości albo w ratach. Płatność można wnieść szybkim przelewem internetowym. Od razu otrzymamy wtedy potwierdzenie zawarcia umowy – wystarczy je wydrukować i mieć przy sobie podczas jazdy samochodem.

Podsumowując, jeśli chodzi o tanie ubezpieczenia OC, internetowa porównywarka OC darmowa to najlepszy sposób na to, aby znaleźć najlepsze oferty ubezpieczycieli!

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE