Czy grozi nam katastrofa? Zobaczcie, które dzielnice Szczecina mogą zniknąć pod wodą wskutek globalnego ocieplenia! [MAPY]

2019-10-31 8:41 gk
Czy Szczecinowi grozi katastrofa?
Autor: ESKA INFO Szczecin

Ocieplenie klimatu sprawia, że poziom wody w oceanach wciąż rośnie. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, za kilkadziesiąt lat znaczna część Szczecina może znaleźć się pod wodą. Co grozi naszym dzieciom i wnukom? Te prognozy nie wyglądają optymistycznie!

Przy wzroście średniej temperatury Ziemi zaledwie o jeden stopień Celsjusza, w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat poziom oceanów może podnieść się o kilka metrów. To sporo w przypadku miejsc położonych na nizinach, ponieważ oznacza to, że pod wodą mogą zniknąć duże połacie terenu. Niestety skutki globalnego ocieplenia mogą dotknąć nasz region i w dużej części Szczecin.

Co grozi naszemu miastu w sytuacji, gdy poziom wody podniesie się zaledwie o 2 metry? Zobaczcie, które części Szczecina mogą znaleźć się pod wodą. Czy Szczecin stanie się drugą Atlantydą? Zobaczcie symulację przygotowaną przez serwis flood.firetree.net.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE