SPP Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Część mieszkańców była przeciwna podwyżkom. Radni ostatecznie zdecydowali o płatnym parkowaniu w Szczecinie

2021-01-27 8:21

Blisko tysiac osób podpisało się pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie przesunięcia zmian w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie. Przypomnijmy, w kwietniu SPP ma zostać powiększona, a opłaty mają się zwiększyć. We wtorek szczecińscy radni podjęli ostateczną decyzję.

Od 31 marca obszar objęty płatnym parkowaniem w centrum Szczecina ma zwiększyć się niemal dwukrotnie. W podstrefie A pierwsza godzina parkowania ma kosztować 3,60 zł (dotychczas 2,80 zł), w podstrefie B - 2,80 zł (dotychczas 1,60 zł). Wzrosnąć mają również ceny abonamentów, które będą dostępne wyłącznie dla mieszkańców i osób prowadzących działalność w Szczecinie. Planowane rozwiązania mają na celu zwiększyć rotację pojazdów w centrum. W tym samym czasie wprowadzone mają zostać również zmiany w cenach biletów okresowych komunikacji miejskiej - te z kolei mają zostać obniżone.

Zobacz też: Nie przeszkadzała mu pogoda i okoliczności. ROZEBRAŁ SIĘ i zrobił to na MYJNI! [WIDEO]

Zmianom sprzeciwiała się część mieszkańców, którzy uważają, że komunikacja miejska w Szczecinie nie jest obecnie wystarczająco dobrze zorganizowana, by zachęcić do porzucenia samochodów na jej rzecz i ze zmianami powinno się poczekać do uruchomienia Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Ich zdaniem zmiany powinny zostać wprowadzone nie wcześniej, niż w lipcu 2022 roku.

We wtorek radni zdecydowali: zmiany w funkcjonowaniu SPP zostaną wprowadzone zgodnie z wcześniejszymi założeniami, czyli od 31 marca 2021. Tym samym obywatelski projekt został odrzucony głosami radnych KO i Bezpartyjnych.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

SPP Szczecin - mapa

i

Autor: UM Szczecin
Sonda
Opłaty za parkowanie w Szczecinie...
W tym miejscu zaczynali najwięksi giganci polskiego handlu. Dziś obraca się w gruz
Nasi Partnerzy polecają