Chcesz poczuć się jak prawdziwy żołnierz? Spędź Święto Niepodległości w Stargardzie i weź udział w grze terenowej!

i

Autor: minnamoira / 0 / pixabay.com Chcesz poczuć się jak prawdziwy żołnierz? Spędź Święto Niepodległości w Stargardzie i weź udział w grze terenowej!

Spróbuj swoich sił w wojsku!

Chcesz poczuć się jak prawdziwy żołnierz? Spędź Święto Niepodległości w Stargardzie i weź udział w grze terenowej!

2022-11-07 14:20

To niecodzienna forma spędzenia Święta Niepodległości, a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. 11 listopada w całej Polsce odbędą się wojskowe gry terenowe, w których może wziąć udział każdy, kto chociaż przez chwilę chciałby poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Będzie to okazja, by aktywnie spędzić czas i spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach. Dla wielu będzie to również spełnienie marzeń! W Zachodniopomorskiem wydarzenie odbędzie się w Stargardzie.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo. Miastem w Zachodniopomorskiem, gdzie odbędą się wojskowe gry terenowe, będzie Stargard. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej. – Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie – zapewniają organizatorzy.

Podczas zawodów zaplanowano m.in. takie konkurencje jak nauka maskowania, składanie i rozkładanie broni, rzut granatem czy budowa schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia.

Wydarzenie będzie również okazją do spotkania znanych osób ze świata sportu, z którymi będzie można odbyć wspólny trening. Miłośnicy dobrego jedzenia będą mieli też szansę, by skosztować prawdziwej wojskowej grochówki.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się telefonicznie lub mailowo. Rejestracja trwa od 27 października i zakończy się 11 listopada. Listę kontaktową do rejestracji w poszczególnych województwach można znaleźć tutaj.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom.

Mimo, iż zawody odbywają się w 16 miejscach w całej Polsce, rozpoczną się o jednej porze. Start zaplanowany jest na godz. 10:00, bez względu na warunki atmosferyczne. Warto więc zadbać o odpowiedni strój: sportowe obuwie, długie spodnie, bluzę lub kurtkę, a także czapkę i rękawiczki. Rozgrywki planowane są do godz. 16:00.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Wojska Polskiego.

Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 9
Czy w Polsce istnieje obowiązkowy pobór do wojska?
Święto Niepodległości w Szczecinie