Zakupy w Niemczech

Ceny w niemieckich i polskich sklepach. Gdzie jest taniej? Sprawdziliśmy!

Polacy chętnie jeżdżą na zakupy do Niemiec, tłumacząc to lepszą jakością produktów i niższymi cenami. Dużą popularnością cieszą się słodycze, chemia gospodarcza, a w ostatnim czasie również cukier. O jakości niemieckich towarów krążą już legendy, jednak czy ceny w Niemczech są rzeczywiście bardziej korzystne w porównaniu do polskich sklepów? Postanowiliśmy zrobić małe porównanie.

Odwiedziliśmy popularne sklepy w przygranicznych miejscowościach w Niemczech, które są często odwiedzane przez Polaków. Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny podstawowych produktów i zrobiliśmy porównanie z ich polskimi odpowiednikami - zwykle produktami tych samych marek, a często bardzo zbliżonymi. Wśród nich są m.in. produkty spożywcze, kosmetyki i chemia gospodarcza, czyli to, co polscy klienci kupują w niemieckich sklepach najczęściej.

Czytaj też: Do Niemiec nie tylko po cukier. Tłumy Polaków na zakupach: "Bardziej się opłaca tutaj. 200 zł na koszyku"!

Jak wypadło porównanie cen w niemieckich i polskich sklepach? Zajrzyjcie do poniższej galerii i sprawdźcie czy zakupy w Niemczech są tańsze, czy jednak droższe niż w Polsce!

Warto pamiętać, że w Polsce obowiązuje jeszcze "tarcza antyinflacyjna", dzięki czemu ceny są nieco niższe. Może się bowiem okazać, że po przywróceniu dawnych stawek podatku VAT, ceny w Polsce znacznie poszybują w górę, przez co zakupy w Niemczech staną się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Czytaj też: Cena cukru 2022 przyprawia o zawrót głowy. Gdzie kupić tani cukier bez limitu? Nie w Biedronce, tylko... w Niemczech

Sonda
Często jeździsz do Niemiec?
Zakupy w niemieckich sklepach
Nasi Partnerzy polecają