Kamuflaż nie pomógł

Była dobrze ukryta, ale ją znaleźli. Jaskinia hazardu w Szczecinie Dąbiu zlikwidowana [ZDJĘCIA]

2022-10-13 9:27

Lokal był nieoznakowany i wyglądał z zewnątrz dość niepozornie. To jednak nie zmyliło czujności funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i policjantów, którzy podejrzewali, że w środku prowadzona jest nielegalna działalność. Podejrzenia okazały się słuszne. To była jaskinia hazardu.

Funkcjonariusze KAS wraz z policjantami interweniowali w Szczecinie Dąbiu, gdzie w dość niepozornie wyglądającym lokalu usługowym prowadzona była działalność hazardowa bez żadnego zezwolenia i koncesji.

- W wyniku podjętych działań zabezpieczyliśmy sześć stanowisk komputerowych, modem, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 243 złotych - tłumaczy Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Właścicieli jaskini hazardu czekają teraz poważne konsekwencje. Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28 890 040 zł.

Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej również stanowi przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny od 11 120 zł do 4 4780 000 zł.

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Spektakularna akcja celników. Zlikwidowali jaskinię hazardu na Turzynie
Nasi Partnerzy polecają