Budowa Fabryki Wody - kwiecień 2021

i

Autor: Fabryka Wody

Bomba w Fabryce Wody. Niebezpieczne znalezisko na budowie szczecińskiego aquaparku

2021-08-19 8:16

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło już blisko osiem dekad, wciąż można natrafić na niebezpieczne "pamiątki" z tych czasów. Najczęściej do niespodziewanych odkryć dochodzi podczas prac ziemnych i budowlanych. Podobnie było w środę, na placu budowy szczecińskiego aquaparku, gdzie pracownicy natknęli się na niebezpieczny obiekt. Konieczna była ewakuacja pracowników.

Podczas prac ziemnych na placu budowy Fabryki Wody, znaleziono zapalającą bombę lotniczą. Chociaż obiekt był niewielki, bo ważył około 5 kilogramów, stwarzał ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia. Podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich pracowników budowy, czyli 220 osób. Na miejsce przyjechali saperzy, którzy usunęli niebezpieczną "pamiątkę" sprzed lat.

Bomba została wywieziona i zostanie zneutralizowana w bezpieczny sposób.

Czytaj też: Koniec Tesco w Szczecinie. Co powstanie w jego miejscu?

Fabryka Wody powstaje w miejscu dawnego kąpieliska "Gontynka" u zbiegu ulic Sczanieckiej i 1 Maja. To ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.

Sonda
Umiesz pływać?
To już koniec. Tesco zamyka ostatni sklep w Szczecinie