#BezpieczneWakacje

i

Autor: mat. prasowe #BezpieczneWakacje

Bezpieczne wakacje to podstawa! Znana influencerka inspiruje pomysłami

2022-08-01 14:40

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku od codzienności. Jednak żeby ten czas okazał się udany i wywoływał tylko miłe wspomnienia, musi być przede wszystkim bezpieczny. Szeroko pojęte bezpieczeństwo jest bowiem podstawą każdego działania - zarówno w kwestii życia codziennego, pracy zawodowej, jak i czasu, w którym odpoczywamy. Stąd pomysł akcji społecznej #Bezpieczne Wakacje, realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bezpieczeństwo wiąże się bowiem z wieloma czynnikami jak rodzina, zdrowie, podróże, aktywności, ale mamy i zachowania ryzykowne, np. picie alkoholu przed kąpielą wodną, sięganie po substancje psychoaktywne przed letnią nocną zabawą, brak konsekwencji w postępowaniu rodziców, brak nadzoru, gdzie i z kim idzie młody człowiek. Celem kampanii społecznej #BezpieczneWakacje jest przybliżyć zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku i wyjaśnić jak sprawić, by wakacje były bezpieczne, a co za tym idzie - udane.

Kampania nie ma na celu straszyć czy zabraniać. Wręcz przeciwnie - ma w pozytywny sposób pokazać jak spędzić wakacje w poczuciu bezpieczeństwa i skierować uwagę odbiorcy na czynniki, które mu to poczucie bezpieczeństwa zapewnią. #BezpieczneWakacje to akcja przeciwdziałająca uzależnieniom. Ma także na celu wskazać odbiorcy czynniki chroniące przed ryzykownymi zachowaniami, wśród których są m.in. miłość, relacje, wsparcie, rodzina, przyjaźń, dbanie o siebie fizyczne i psychiczne.

Główną bohaterką akcji społecznej #BezpieczneWakacje jest znana internautom jako "Superka", instruktorka SUP, mama dwójki dzieci Małgorzata Szłapczyńska, która przy wsparciu męża, dzieci, przyjaciół i psa inspiruje jak w najbliższym środowisku możemy odnajdować czynniki chroniące nas przed uzależnieniami. Influencerka w przystępny sposób, za pomocą krótkich, dynamicznych i interesujących filmów prezentowanych m.in. w mediach społecznościowych, wyjaśnia jak mogą wyglądać bezpieczne wakacje, czego należy unikać i jak postępować.

Województwo zachodniopomorskie to w okresie letnim jeden z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych celów wakacyjnych podróży. Nadmorskie kurorty, zielone pojezierza, tereny leśne i malownicze miejscowości Pomorza Zachodniego są chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski. Wśród nich jest wiele młodych osób i ich opiekunów. To właśnie z myślą o nich zorganizowano kampanię #BezpieczneWakacje. "Superka" jest więc idealną osobą, która może im przekazać garść ważnych wskazówek, które z pewnością okażą się pomocne i sprawią, że jesienią, po powrocie do codzienności, po wakacjach pozostaną tylko miłe wspomnienia.

Akcję koordynuje Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

#BezpieczneWakacje

i

Autor: mat. prasowe #BezpieczneWakacje
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają