Wypadek zdjęcie poglądowe

i

Autor: materiały policji / zdjęcie poglądowe Groza na obwodnicy Opola. Ciężarówka zderzyła się z autobusem wiozącym dzieci

Wypadek na S3

Autobus zderzył się z czterema samochodami. Wśród poszkodowanych są dzieci

2023-08-11 19:10

Groźny wypadek na drodze ekspresowej S3 ze Szczecina do Świnoujścia. Na wysokości Klinisk Wielkich autobus zderzył się z czterema samochodami. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dwójka dzieci.

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem, na 83. kilometrze drogi ekspresowej nr 3 w kierunku Świnoujścia, na wysokości Klinisk Wielkich.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem przewożącym dzieci nie zachował bezpiecznej odległości, w wyniku czego wjechał w cztery samochody osobowe - poinformowała w rozmowie z TVN24 asp. Natalia Gogosza z goleniowskiej policji.

Na drodze utworzył się blisko 9-kilometrowy zator. Kierowcy byli kierowani na objazd drogą wojewódzką nr 142, czyli "chociwelkę". Utrudnienia trwały kilka godzin.

- W autobusie podróżowały 52 osoby, w tym 42 dzieci - poinformował mł. bryg. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej. - Poszkodowanych jest dwoje dzieci i jedna osoba z samochodu osobowego.

Jedno z poszkodowanych dzieci, z obrażeniami głowy, zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Szczecinie.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Wiadomo, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany