Baltic Luxury Residence

i

Autor: mat. prasowe Baltic Luxury Residence

Arek Kocik z luksusową inwestycją nad morzem. Zamieszkaj w Międzyzdrojach jak prawdziwy "Król Życia"

2021-11-09 6:00

Arek Kocik, czyli Arkadiusz Zgorzelski to bez wątpienia jeden z najbarwniejszych bohaterów popularnego programu "Królowe życia". To również poważny przedsiębiorca prężnie działający w branży nieruchomości. Buduje biurowce, budynki mieszkalne, a nawet całe osiedla. Istniejąca od 20 lat firma "Meritum" to bowiem uznana marka na rynku nieruchomości. Jedną z flagowych inwestycji jest Baltic Luxury Residence w Międzyzdrojach - luksusowy budynek, w którym warto zamieszkać lub spędzić wyjątkowe wakacje nad Bałtykiem.

Baltic Luxury Residence - miejsce, w którym luksus spotyka się z historią

Baltic Luxury Residence to unikatowa inwestycja na polskim wybrzeżu, która oferuje najwyższą jakość wypoczynku. To luksusowy obiekt, z bogatą historią i z indywidualnie zaprojektowanymi 37 apartamentami, strefą SPA & Wellness i restauracją "Seeblick" nawiązującą nazwą oraz wystrojem do największych czasów świetności.

Wielu mieszkańców Międzyzdrojów i turystów odwiedzających ten nadmorski kurort, doskonale pamięta słynny "Bałtyk", czyli dom wypoczynkowy zlokalizowany w charakterystycznym zabytkowym budynku u zbiegu ulic: Bohaterów Warszawy, Rybackiej i Kopernika, tuż obok promenady i molo. To właśnie tutaj powstaje kameralny obiekt Baltic Luxury Residence, który ma ponownie stać się prawdziwą wizytówką Międzyzdrojów i jednym z najbardziej ekskluzywnych miejsc na polskim wybrzeżu.

Baltic Luxury Residence

i

Autor: mat. prasowe Baltic Luxury Residence w Międzyzdrojach

Historia budynku sięga 1870 roku, gdy powstał luksusowy Hotel Seeblick (z niem. spojrzenie na morze). To jeden z najbardziej charakterystycznych przykładów historycznej zabudowy pensjonatowej promenady nadmorskiej. Wyróżnia się stylem i oryginalną formą architektoniczną. Obiekt składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków o różnej architekturze i konstrukcji. Pierwotnie zbudowano część drewnianą usytuowaną w zachodniej części ul. Kopernika, która została połączona z murowanym budynkiem hotelowo-restauracyjnym od strony ul. Bohaterów Warszawy, z którego roztaczał się piękny widok na morze. Nowoczesny standard wyposażenia pozwalał na przyjmowanie gości przez cały rok. Na parterze znajdowała się restauracja a na piętrze i poddaszu urządzono pokoje gościnne. Przez wiele lat było to centrum życia towarzyskiego w Międzyzdrojach. Zespół hotelowy przetrwał II wojnę światową bez zniszczeń. Po jej zakończeniu budynek przejęło wojsko. Do 1994 roku działał w nim Wojskowy Dom Wypoczynkowy "Bałtyk".

Baltic Luxury Residence

i

Autor: mat. prasowe Baltic Luxury Residence w Międzyzdrojach

Dlaczego warto zamieszkać w Baltic Luxury Residence?

Realizowana przez należącą do Arkadiusza Zgorzelskiego spółkę Meritum, inwestycja Baltic Luxury Residence, daje dawnemu "Bałtykowi" zupełnie nowe życie. Właściciele i goście zaprojektowanych z najwyższą starannością apartamentów, będą mogli korzystać m.in. z luksusowej strefy SPA & Wellness, zadbać o formę w Cardio Room, a także skosztować wyjątkowych dań w kameralnej restauracji "Seeblick", w której będzie serwowana tradycyjna kuchnia polska, a także potrawy, które znajdowały się w menu ponad 150 lat temu.

Pomimo, iż zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 rok, już teraz zainteresowanie apartamentami w Baltic Luxury Residence jest ogromne. Nie bez powodu. Kto by nie chciał poczuć się jak prawdziwy "król życia" i zamieszkać w wyjątkowym miejscu, gdzie luksus spotyka się z historią. Warto więc jak najszybciej zapoznać się z ofertą, gdyż część z nich znalazła już nowych nabywców lub została zarezerwowana. Więcej szczegółów dotyczących inwestycji można znaleźć na stronie baltic-luxury.pl.

O firmie Meritum Sp. z o.o.

Meritum Sp. z o.o. to doświadczona firma branży developerskiej działająca w obszarze budownictwa. Fundamentem firmy jest interdyscyplinarny zespół wykwalifikowanych specjalistów od ponad 20 lat zajmujących się z powodzeniem segmentem dewelopersko-budowlanym.

Firma zajmuje się kompleksową realizacją projektów komercyjnych i mieszkaniowych, wynajmem powierzchni biurowych oraz handlowych, a także nabywaniem i zbywaniem gruntów pod działalność inwestycyjną. Meritum Sp. z.o.o. oferuje również sprzedaż apartamentów nad morzem.

- Sprzedajemy tylko i wyłącznie swoje własne nieruchomości. Śledzimy obecne trendy pojawiające się w architekturze w budownictwie, w designie i wykorzystujemy je w naszych projektach. Duży nacisk kładziemy na jakość materiałów wykorzystywanych w inwestycjach, istotny jest także wygląd naszych inwestycji, układ pomieszczeń i ich funkcjonalność. Współuczestniczymy przy projektowaniu - informują przedstawiciele firmy.

Meritum Sp. z o.o.

i

Autor: Meritum Sp. z o.o.

Artykuł sponsorowany