Zwierzęta

Amerykański niedźwiadek bawił się w ogrodzie. Zabawne nagranie obiegło sieć

2023-03-28 11:56

Kilka dni temu doszło do ciekawego zdarzenia w Wappingers Falls w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Duży gość, a dokładnie niedźwiedź postanowił zwiedzić ogród jednego z mieszkańców. Przetestował nawet, czy trampolina jest bezpieczna!

Amerykanie zaskoczeni. Niedźwiedź testował ich trampolinę!

Małżeństwo Watson uważało to za w miarę normalny dzień. Jednak jak przekazali Newsweekowi, nie spodziewali się tego, co ujrzeli.

- Byłam zaskoczona, gdy zobaczyłam niedźwiedzia za moim oknem. Wiedziałem, że widzę coś, czego prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczę. I to było, zanim zaczął bawić się piłką. Wszystko, co się przede mną działo, wydawało mi się surrealistyczne - powiedziała Cory-Watson Newsweekowi.

Anna szybko sięgnęła po telefon i zaczęła nagrywać niedźwiadka. Udostępniła też nagranie w mediach społecznościowych.

- Niedźwiedź bawił się na naszym podwórku przez kilka godzin. W pewnym momencie myśleliśmy, że wystartował, ale kiedy wrócił, wpadł do trampoliny - powiedziała Cory-Watson.

Departament Ochrony Środowiska stanu Nowy Jork zaznacza, że w tym stanie mieszka nawet 6000 niedźwiedzi. Nawet w okolicy domu Anne stwierdzono, że może być czarny niedźwiedź. W ubiegłych latach też buszowały po ogrodach sąsiadów. Stwierdzono to po ogromnych odchodach.

Zobacz na zabawnym nagraniu, jak niedźwiadek bawił się w ogrodzie.

Czarne niedźwiedzie są duże i ciekawskie

Jak zaznaczają Amerykanie, czarne niedźwiedzie to bardzo ciekawski gatunek. Często szukają pożywienia i dlatego też wpadają na ludzi. Dzięki swojej inteligencji, szybko przyswajają niektóre informacje, np. jeżeli raz włamią się do ogrodu i znajdą tam jedzenie, będą robiły to ponownie”.

Przeciętny samiec czarnego niedźwiedzia waży około 300 funtów, samice są nawet o połowę mniejsze.

Departament Ochrony Środowiska radzi też, aby w przypadku spotkania niedźwiedzia zachować spokój. Gdy się zbliża, mówić donośnym głosem, ale jednocześnie też się powoli wycofywać.

Źródło: Amerykański niedźwiadek bawił się w ogrodzie. Zabawne nagranie obiegło sieć