Pogodowy armagedon

i

Autor: STRAŻ POŻARNA Pogodowy armagedon

Alert RCB dla północnej Polski! "Zostań w domu, jeśli możesz"

2022-02-22 19:05

Wielu mieszkańców województw pomorskiego i zachodniopomorskiego otrzymało niepokojące komunikaty. Najbliższej nocy mogą wystąpić bardzo trudne warunki atmosferyczne. Możliwe są m.in. przerwy w dostawie prądu.

Ostatnie dni nie rozpieszczają naszego kraju jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Okazuje się, że najbliższa noc może być bardzo trudna dla osób mieszkających na Wybrzeży. W nocy i w środę możliwy jest silny wiatr na północy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. We wtorek do mieszkańców rozesłany został alert RCB. - Uwaga! W nocy i jutro (22/23.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Czytaj też: Potężne wichury w Polsce. Oszuści żerują na poszkodowanych!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla wszystkich północnych powiatów woj. zachodniopomorskiego oraz czterech powiatów w woj. pomorskim: puckiego, lęborskiego, wejherowskiego i słupskiego. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego zachodu i zachodu – poinformował we wtorek IMGW.

Ostrzeżenie wydane przez IMGW obowiązuje od środy (23 lutego), od godz. 2:00 do godz. 15:00 w województwie zachodniopomorskim, a od godz. 5:00 do godz. 17:00 w woj. pomorskim.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy