Szczepionka

i

Autor: huntlh / CC0 / pixabay.com

Zachodniopomorskie: Ruszają szczepienia na COVID-19. W tych szpitalach będzie można się zaszczepić

2020-12-23 9:39

27 grudnia w całej Europie rozpoczną się szczepienia na COVID-19. Tego samego dnia ruszy także program szczepień w Polsce. Pierwsza partia szczepionek, która trafi do Polski będzie liczyła około 10 tysięcy dawek. Do końca stycznia, według zapewnień rządu ma ich być półtora miliona. W pierwszych dniach szczepionki trafią do 73 placówek na terenie całego kraju. Gdzie będzie można zaszczepić się w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim?

W Polsce, jako pierwsi, zostaną zaszczepieni pracownicy personelu medycznego. Od niedzieli, 27 grudnia będą mogli to zrobić w 73 punktach na terenie całego kraju. Dwa z nich znajdują się na terenie województwa zachodniopomorskiego. W Szczecinie będzie to Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony, natomiast w Koszalinie - Szpital Wojewódzki.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

Pierwsza partia szczepionek na koronawirusa, która dotrze do Polski 27 grudnia, będzie liczyła 10 tysięcy dawek. Kolejne partie, liczące około 300 tysięcy sztuk szczepionek, mają dotrzeć na przełomie grudnia i stycznia i w kolejnych tygodniach. Według zapewnień rządu, do końca stycznia, do Polski ma dotrzeć około 1,5 miliona sztuk.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Wiśnia japońska na Jasnych Błoniach zakwitła na same święta!
Nasi Partnerzy polecają