Zachodniopomorskie: Handlował dopalaczami i prał brudne pieniądze. W grę wchodzą MILIONY złotych!

2020-10-22 10:57

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który zajmował się praniem brudnych pieniędzy. Arkadiusz K. za pośrednictwem kantoru wymiany walut wyprał dla przestępców ponad 10 milionów złotych pochodzących z handlu dopalaczami.

Śledczy ustalili, że podejrzany dokonywał prania pieniędzy za pośrednictwem prowadzonego w Łodzi kantoru wymiany walut. Arkadiusz K. przyjmował pieniądze od zorganizowanej grupy handlarzy dopalaczami. Lokował je w kryptowaluty, a następnie ponownie wymieniał na polską walutę. W ten sposób do przestępców trafiło 10 milionów złotych.W wyniku działalności grupy po zażyciu sprzedawanych przez nich dopalaczy, zmarła co najmniej 1 osoba na terenie Szczecina oraz 1 osoba na terenie Radzynia Podlaskiego, a wiele osób kupujących dopalacze trafiło do szpitali na terenie całego kraju.

Uderzenie w handel dopalaczami. CBŚP Z Rzeszowa rozbiło grupę

Podczas postępowania prokurator zabezpieczył 2 miliony złotych w gotówce, ekskluzywne zegarki, samochód marki Aston Martin oraz dyski komputerowe, które zostaną poddane dalszym badaniom. Na wniosek prokuratora mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia

Nasi Partnerzy polecają