Modlitwa za Polskę na granicach

Wspólny różaniec na granicach. Modlili się w intencji Polski na plaży i przy słupach granicznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-10-07 19:46

W przypadające 7 października święto Matki Bożej Różańcowej wierni zebrali się w kilkudziesięciu miejscach diecezji szczecińsko-kamieńskiej, by pomodlić się w intencji Polski. Różaniec odmawiano zarówno na nadmorskich plażach, przy słupach i przejściach granicznych na granicy lądowej, a także na brzegu Odry na jej granicznym odcinku. Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy modlitewnej "Różaniec do granic".

Wspólną modlitwę zaplanowano w tym samym dniu i o tej samej godzinie, ale w różnych lokalizacjach. W piątek, 7 października, o godz. 15:00 uczestnicy "Różańca do granic" modlili się w intencji Polski w kilkudziesięciu miejscach. Modlitwę poprzedziły spotkania w parafiach lub punktach zbiórek. Następnie uczestnicy w mniejszych lub większych grupach udali się w rejon granicy - zarówno lądowej jak i morskiej. Zobacz zdjęcia w galerii powyżej!

Na granicy morskiej, wspólna modlitwa odbyła się m.in. w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Międzywodziu, Dziwnówku, Dziwnowie, Pobierowie, Trzęsaczu, Rewalu i Mrzeżynie. Natomiast na granicy lądowej różaniec odbył się m.in. w Nowym Warpnie, Tanowie, Dobrej, Dołujach i Rosówku. Wierni spotkali się również w przygranicznych miejscowościach nad Odrą, m.in. w Gryfinie, Widuchowej, Krajniku Dolnym, Cedyni i Siekierkach.

Przypadające w piątek (7.10) w Kościele katolickim święto Matki Bożej Różańcowej jest skoncentrowane na jednym z najpopularniejszych nabożeństw, a cały październik jest nazywany miesiącem modlitwy różańcowej (nabożeństwa w kościołach odbywają się codziennie). Z kolei akcja „Różaniec do granic” to oddolna, organizowana w Polsce od kilku lat, inicjatywa katolików świeckich.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Mrzeżyno. Różaniec za Polskę na granicach
Nasi Partnerzy polecają