Będą się modlić na plażach i przy słupach granicznych. Różaniec na granicach już w tym tygodniu

i

Autor: Myriams-Fotos / CC0 / pixabay.com, Grzegorz Kluczyński Będą się modlić na plażach i przy słupach granicznych. Różaniec na granicach już w tym tygodniu

W intencji Ojczyzny

Będą się modlić na plażach i przy słupach granicznych. Różaniec na granicach już w tym tygodniu

2022-10-03 12:58

Przy słupach granicznych na lądowej granicy, a także na brzegu Odry i Bałtyku. Modlitwa będzie rozbrzmiewać łącznie w kilkudziesięciu miejscach w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Wszystko w ramach dorocznej inicjatywy modlitewnej "Różaniec do granic". Tegoroczna edycja odbędzie się w piątek, 7 października.

"Różaniec do granic" odmawiany będzie w Święto Matki Bożej Różańcowej, które przypada w najbliższy piątek. Nabożeństwa różańcowe planowane są po południu, o godz. 15:00 w kilkudziesięciu miejscach na granicy i w jej okolicach. Wspólna modlitwa odmawiana będzie zarówno na lądowej granicy z Niemcami, na brzegu Odry na jej granicznym odcinku, a także na plażach nad Morzem Bałtyckim, gdzie przebiega granica morska.

Wspólne odmawianie różańca na granicy, poprzedzą spotkania w lokalnych parafiach w przygranicznych i nadmorskich miejscowościach. Następnie uczestnicy udadzą się w rejon przejść granicznych z Niemcami lub na brzeg Odry i Bałtyku, gdzie zostanie odmówiony różaniec w intencji Ojczyzny.

Na granicy morskiej, wspólne odmawianie różańca zaplanowano m.in. w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Międzywodziu, Dziwnówku, Dziwnowie, Pobierowie, Trzęsaczu, Rewalu i Mrzeżynie. Uczestnicy spotkają się w kościołach lub umówionych miejscach, następnie o godz. 15:00 odmówią różaniec na plaży.

Wspólna modlitwa na granicy lądowej odmówiona zostanie m.in. w Świnoujściu, Nowym Warpnie, Tanowie, Dobrej, Dołujach i Rosówku. Różaniec zostanie odmówiony również w przygranicznych miejscowościach nad Odrą, m.in. w Gryfinie, Widuchowej, Krajniku Dolnym, Cedyni i Siekierkach.

Szczegółowe informacje dotyczące "Różańca do granic" można znaleźć na stronie archidiecezji.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora
Nasi Partnerzy polecają