Wyjątkowa WYSTAWA w Międzyzdrojach. Te fotografie ujrzały światło dzienne po PÓŁ WIEKU! [ZDJĘCIA]

Dla starszych jest to okres wczesnej młodości, dla młodszych - czasy historyczne. Epoka PRL już dawno za nami, jednak pozostało po niej wiele zdjęć. Wyjątkową wystawę poświęconą tamtym czasom, a przede wszystkim kobietom, które żyły i pracowały w tamtej epoce, można podziwiać w Międzyzdrojach.

"Kobiety z PRL-u. Piękno i praca" - taką nazwę nosi wystawa zdjęć autorstwa Andrzeja Ryfczyńskiego - jednego z najbardziej uznanych fotoreporterów w Zachodniopomorskiem. Jak podkreśla autor, fotografie przeleżały w pudłach pół wieku, by dopiero teraz mogły ujrzeć światło dzienne.

To niecodzienna wycieczka w przeszłość - nieznaną młodszym pokoleniom. Na kilkudziesięciu wielkoformatowych zdjęciach można podziwiać nie tylko piękno kobiet, ale ich życie codzienne w realiach lat 60. i 70. XX wieku.

- Mieliśmy przeczucie, że te klisze, oprócz kobiet, będą prezentować historię mody, obyczajów, prozę życia tamtych lat, miejsca, ludzi, których już nie ma… Tym razem również intuicja nas nie zawiodła. Kobiety, dziewczyny, koleżanki, pracownice, artystki, matki - bohaterki zdjęć pozowanych lub robionych ukradkiem stały się częścią kolekcji fotografii artystycznej, gdzie liczy się prawda, życie i piękno, które ma różne oblicza - mówią organizatorzy.

Wystawę "Kobiety z PRL-u. Piękno i praca" Andrzeja Ryfczyńskiego można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach.

W niedalekiej przyszłości planowane jest również spotkanie z autorem zdjęć. Wszystko jednak uzależnione jest od sytuacji związanej z pandemią.

Kobiety z PRL-u. Piękno i praca

i

Autor: mat. organizatora
Śmierć pod kołami ciężarówki