Szpitale tymczasowe w Szczecinie. Do Netto Areny nie trafi żaden pacjent? [ZDJĘCIA]

Budowa szpitala tymczasowego w hali Netto Arena dobiegła już końca, jednak może się okazać, że nie trafi tam żaden pacjent. Taką nadzieję ma również wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

W pierwszej kolejności pacjenci będą kierowani do budynku M w szpitalu na Pomorzanach. Dopiero po zapełnieniu tej lokalizacji, chorzy na COVID-19 zaczną trafiać do tymczasowej placówki przy ul. Szafera.

Jak informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, budynek M w SPSK 2 w Szczecinie będzie gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów jeszcze przed świętami. Trwają ostatnie prace adaptacyjne oraz dostawy sprzętu. Docelowo znajdą się tu 162 łóżka (w tym 25 respiratorowych).

Zakończone zostały prace w hali przy ul. Szafera. Szpital, który został tam stworzony to szpital rezerwowy, tzw. pasywny. W razie potrzeby będzie można uruchomić w nim 175 łóżek (w tym 25 respiratorowych). Łóżka w szpitalu w obu lokalizacjach będą uruchamiane sektorowo (etapowo).

Zobacz też: Zaatakowała butelką w centrum handlowym. Areszt dla agresywnej 50-latki

- Mam nadzieję, że szpital w hali Netto Areny pozostanie pusty, bo jego zapełnienie będzie oznaczać duży przyrost zachorowań na COVID-19 – podkreśla wicewojewoda Marek Subocz - Musimy jednak być przygotowani i na taki scenariusz.

Sonda
Czy przeszedłeś zakażenie koronawirusem?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany