Torowa rewolucja wkroczy na Pomorzany. Umowa podpisana

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Torowa rewolucja wkroczy na Pomorzany. Umowa podpisana

Szczecin: Torowa rewolucja wkroczy na Pomorzany. Umowa podpisana

2021-11-17 8:09

Jedni się cieszą, że w końcu jedne z najbardziej zniszczonych ulic w Szczecinie doczekają się gruntownej przebudowy, inni już obawiają się kolejnych utrudnień, objazdów i kilometrowych korków. Modernizacja ulic i torowisk na Pomorzanach wkrótce stanie się faktem. Miasto podpisało umowę na inwestycję wartą ponad 260 milionów złotych.

Tutaj nawet ostrożna jazda samochodem może skutkować uszkodzeniem zawieszenia. Podróż tramwajem, którym niemiłosiernie buja na lewo i prawo, też do przyjemności nie należy. Ulica Kolumba od wielu lat jest w katastrofalnym stanie. Ostatni remont miał miejsce w drugiej połowie lat 80., czyli ponad 30 lat temu. To na szczęście wkrótce się zmieni. Zmiany czekają także torowisko w ciągu alei Powstańców Wielkopolskich i wysłużoną pętlę tramwajową na Pomorzanach.

Czytaj też: Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią

Przetarg na przebudowę torowisk i ulic na Pomorzanach został rozstrzygnięty już w sierpniu, jednak na podpisanie umowy trzeba było czekać jeszcze kilka miesięcy. 16 listopada miasto podpisało umowę z firmą ZUE S.A. - tą samą, która obecnie przebudowuje torowiska w centrum miasta. Oznacza to, że za dwa lata mieszkańcy będą mogli korzystać z zupełnie nowej infrastruktury. Gruntownie przebudowana zostanie ulica Kolumba, Chmielewskiego i Smolańska, pętla tramwajowa na Pomorzanach, a także ulica Powstańców Wielkopolskich, Nowa, Dworcowa i Nabrzeże Wieleckie. Będą też nowe przystanki, chodniki, miejsca postojowe i pasy rowerowe. Przebudowane zostaną także instalacje podziemne. Prace powinny zacząć się jeszcze w tym roku.

Czytaj też: To już definitywny koniec przejścia podziemnego w centrum Szczecina. Patologiczny tunel zostanie zamurowany

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Torowa rewolucja w Szczecinie. Tramwaje wracają na pl. Żołnierza i ul. Matejki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany