W niedzielę większość sklepów będzie zamkniętych

i

Autor: Grzegorz Kluczyński W niedzielę większość sklepów będzie zamkniętych

Szczecin: Sklepy otwarte w Zielone Świątki. Gdzie zrobić zakupy w niedzielę?

2016-05-13 9:13

Planujecie wybrać się na zakupy w najbliższą niedzielę? Możecie się zdziwić, gdy na drzwiach sklepu zobaczycie wywieszkę "nieczynny". 15 maja przypadają Zielone Świątki, czyli jeden z 12 dni ustawowo wolnych od pracy. Co zrobić, gdy akurat tego dnia zabraknie nam w domu pieczywa. Jakie sklepy będą czynne w niedzielę?

Zielone Świątki to potoczna nazwa obchodzonego w Kościele Katolickim dnia Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia większość sklepów będzie zamknięta. Zgodnie z ustawą z 2007 roku zakazane jest świadczenie obowiązku pracy dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w placówkach handlowych. Dlatego większość sklepów będzie tego dnia zamknięta. Na pewno nie zrobimy zakupów w hipermarketach i dyskontach spożywczych.

Po zakupy najlepiej więc będzie wybrać się w sobotę. Warto też zabrać ze sobą listę potrzebnych rzeczy do kupienia, żeby o niczym nie zapomnieć. Co jednak zrobić, gdy zabraknie nam czegoś w domu i będzie trzeba wybrać się po uzupełnienie zapasów? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą niewielkie sklepy osiedlowe, w których za ladą będzie mógł stanąć właściciel. Podobnie jak w przypadku innych świąt, czynne będą wybrane sklepy sieci Żabka, Freshmarket lub Małpka.

Otwarte będą także stacje benzynowe. Na większości z nich funkcjonują niewielkie sklepy, w których możemy się zaopatrzyć w podstawowe produkty. Nie powinno być także problemów z punktami gastronomicznymi, które ze względu na ładną pogodę wzmożony ruch spacerowiczów będą tego dnia otwarte.

Przeczytaj również: Rodzina 500 plus w Szczecinie: pieniądze będą szybciej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany