Budowa mostu na Regalicy - wrzesień 2021

i

Autor: UM Szczecin Most połączy oba brzegi Regalicy i uzupełni brakującą część Mostu Gryfitów

Szczecin: Nowy most na Regalicy już na swoim miejscu [ZDJĘCIA]

2021-09-21 7:40

Wszystkie przęsła nowego mostu są już na swoim miejscu. Przeprawa oba brzegi Regalicy i uzupełni brakującą część Mostu Gryfitów, który docelowo stanie się dwujezdniową przeprawą w ciągu ul. Floriana Krygiera. W najbliższym czasie rozpocznie się scalanie konstrukcji.

- Ostatni z segmentów powstającego mostu, został przetransportowany na miejsce montażu w miniony piątek - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Po podniesieniu i ustawieniu elementu, w najbliższych dniach rozpocznie się scalanie całej konstrukcji. Prace potrwają kilka dni.

To nie jedyne prace, które toczą się w rejonie budowanego węzła Granitowa. Równolegle odbywają się roboty brukarskie. Trwa również przebudowa wiaduktu nad linią kolejową 428.

Most Gryfitów, a dokładniej jego część wyjazdowa z miasta, powstał w 2008 roku, w ciągu ówczesnej Autostrady Poznańskiej (obecnie ul. Krygiera) obok wysłużonego mostu im. 1 Armii Wojska Polskiego, który został zbudowany w latach 50. XX wieku. Po oddaniu do użytku części wjazdowej, będzie on mostem dwujezdniowym, co umożliwi w przyszłości poszerzenie ulicy Krygiera. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Czytaj też: Odkrycie w centrum Szczecina. Stare torowisko przetrwało pół wieku pod asfaltem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku