Szczecin: Nowy most na Regalicy już na swoim miejscu [ZDJĘCIA]

2021-09-21 7:40
Budowa mostu na Regalicy - wrzesień 2021
Autor: UM Szczecin Most połączy oba brzegi Regalicy i uzupełni brakującą część Mostu Gryfitów

Wszystkie przęsła nowego mostu są już na swoim miejscu. Przeprawa oba brzegi Regalicy i uzupełni brakującą część Mostu Gryfitów, który docelowo stanie się dwujezdniową przeprawą w ciągu ul. Floriana Krygiera. W najbliższym czasie rozpocznie się scalanie konstrukcji.

- Ostatni z segmentów powstającego mostu, został przetransportowany na miejsce montażu w miniony piątek - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Po podniesieniu i ustawieniu elementu, w najbliższych dniach rozpocznie się scalanie całej konstrukcji. Prace potrwają kilka dni.

To nie jedyne prace, które toczą się w rejonie budowanego węzła Granitowa. Równolegle odbywają się roboty brukarskie. Trwa również przebudowa wiaduktu nad linią kolejową 428.

Most Gryfitów, a dokładniej jego część wyjazdowa z miasta, powstał w 2008 roku, w ciągu ówczesnej Autostrady Poznańskiej (obecnie ul. Krygiera) obok wysłużonego mostu im. 1 Armii Wojska Polskiego, który został zbudowany w latach 50. XX wieku. Po oddaniu do użytku części wjazdowej, będzie on mostem dwujezdniowym, co umożliwi w przyszłości poszerzenie ulicy Krygiera. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Czytaj też: Odkrycie w centrum Szczecina. Stare torowisko przetrwało pół wieku pod asfaltem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE