Siedziba TVP stanie się apartamentowcem! Ruszyła przebudowa drapacza chmur [ZDJECIA]

Najstarszy szczeciński "drapacz chmur" zmienia swoje oblicze. 18-kondygnacyjny wieżowiec u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Niedziałkowskiego, który do niedawna należał do Telewizji Polskiej, zostanie gruntownie przebudowany i stanie się luksusowym "zielonym" apartamentowcem.

Charakterystyczny 65-metrowy wieżowiec został oddany do użytku na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. W tym czasie był to najwyższy budynek w mieście. Przez wiele lat mieściły się w nim redakcje Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z biegiem lat okazało się, że nie spełnia on wymaganych oczekiwań, a dziennikarze przenieśli się do sąsiednich budynków.

W wieżowcu ulokowały się różne firmy, jednak z biegiem lat okazało się, że nie spełnia on norm bezpieczeństwa, co sprawiło, że ostatecznie został on wyłączony z użytku. Przez wiele lat próbowano sprzedać nieruchomość - bezskutecznie. Dopiero kilka lat temu znalazł się nabywca, który kupił nieruchomość za 3,5 mln zł i postanowił gruntownie przebudować niefunkcjonalny biurowiec, by stworzyć w nim apartamentowiec.

W budynku trwają już prace rozbiórkowe - zarówno we wnętrzach, gdzie usuwane jest wyposażenie, jak i na zewnątrz, gdzie demontowane są elementy elewacji. Trwa także burzenie piętrowego przyziemia od strony ul. Niedziałkowskiego. Docelowo wieżowiec zupełnie zmieni swoje oblicze i przeznaczenie. Po modernizacji przybędzie mu 7 metrów. Powstanie w nim około 100 apartamentów z zielonymi tarasami. W dolnej części będą mieściły się biura i sklepy i lokale usługowe. Budynek będzie wyposażony w całodobową recepcję, monitoring, klimatyzację i instalację światłowodową. Obok powstanie siedmiokondygnacyjny garaż.

Odmieniony wieżowiec będzie nosił nazwę "Sky Garden". Według zapowiedzi inwestora, budowa powinna zakończyć się w 2022 roku.

Rozpoznajesz te miejsca w Szczecinie? Wiele z nich mijasz codziennie!

Pytanie 1 z 10
Co to jest za miejsce?
Wieża węglowa
Rocznica Sierpnia '80 w Szczecinie. Filharmonia z wyjątkową iluminacją
Nasi Partnerzy polecają