Wyjątkowe zakończenie sezonu

Setki motocykli i mnóstwo atrakcji. Za nami druga edycja ESKA Rider Show

2022-10-04 10:36

Druga edycja ESKA Rider Show przeszła już do historii. Setki motocykli, dziesiątki wystawców oraz niezliczona ilość atrakcji sprawiła, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Drawska Pomorskiego i najdalszych zakątków Pomorza Zachodniego, którzy w sobotę, 24 września pojawili się w Parku Chopina.

ESKA Rider Show 2 było niecodzienną okazją, by z wielką pompą zakończyć sezon motocyklowy, ale także, by w jednym miejscu zobaczyć z bliska setki motocykli, w tym również prawdziwych unikatów. W sobotę, 24 września, do Drawska Pomorskiego zjechali motocykliści z najróżniejszych zakątków Pomorza Zachodniego, a także z innych części kraju. Łącznie w Parku Chopina pojawiło się blisko 800 pojazdów.

To nie tylko zlot motocyklowy

Eska Rider Show to nie tylko zlot motocyklowy. Głównym założeniem pomysłu było stworzenie okazji do kilkugodzinnego spotkania z ludźmi zakochanymi w motocyklach, dla których to nie tylko pasja ale dużą część życia. Sam event to mocno przemyślany scenariusz, w którym co kilkanaście minut coś się dzieje - jest zabawa, są pokazy, konkursy ale również merytoryczne rozmowy o technice jazdy, rozwoju umiejętności, bezpieczeństwie i sprawach mocno technicznych.

- Widzę ogromy potencjał dla tego wydarzenia. Mimo, że motocykliści w Polsce stanowią niewielki procent użytkowników dróg obecność ponad 800 motocykli na tej imprezie zrobiło na nas duże wrażenie – zapewnia Krzysiek Grobela, dyrektor regionalny Radia ESKA. - Dla nas, ludzi z Radia ESKA to idealnie połączenie – mamy mix emocji, sportu i czegoś wyjątkowego. Warto wspomnieć, że to jedyny taki projekt realizowany w Polsce, co w sposób szczególny może wzmacniać marketing i promocję naszych partnerów. W przyszłym roku na pewno zwiększymy swoje zaangażowanie w ten projekt. Czujemy już, że ESKA Rider Show staje się nie tylko eventem ale rozpoznawalnym logo. Ambitnie liczymy że w przyszłości będzie tylko mocniej i więcej.

"Nie piję, nie biorę - jeżdżę bezpiecznie"

Przepisowa i bezpieczna jazda, zarówno motocyklem jak i każdym innym środkiem transportu to podstawa. ESKA Rider Show 2 było więc idealną okazją, by dowiedzieć się wszystkiego o zasadach bezpieczeństwa na drodze. W ramach akcji "Nie piję, nie biorę - jeżdżę bezpiecznie" odbyły się m.in. warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze i przeciwdziałaniu uzależnieniom. Eksperci z dziedziny bezpiecznej jazdy oraz policjanci tłumaczyli uczestnikom jak zachowuje się organizm po spożyciu alkoholu lub środków odurzających i jaki wpływ mają używki na kierowanie pojazdem. Chętni mogli sprawdzić skutki spożywania alkoholu lub zażywania środków odurzających za pomocą specjalnych alkogogli i narkogogli. Na miejscu można było również skorzystać z indywidualnej konsultacji z terapeutą uzależnień. Akcja "Nie piję, nie biorę - jeżdżę bezpiecznie" to również promocja zdrowego trybu życia. Na miejscu można było otrzymać m.in. zdrowe lemoniady z Gospodarstwa Państwa Jager.

"Garaż Radia ESKA"

Zlotowi motocykli będą towarzyszyły warsztaty motoryzacyjne, serwis i prezentacje techniczne, pokaz Gymkhana, szkolenia doskonalenia jazdy. W centralnym punkcie placu, na którym odbywał się Eska Rider Show, pojawił się specjalnie przygotowany na tę okazję "Garaż Radia ESKA", czyli specjalne miejsce, w którym odbywały się warsztaty, prelekcje, spotkania z gośćmi wydarzenia, a także pokazy motocykli i konkursy z nagrodami.

ESKA Rider Show 2 było wydarzeniem adresowanym dla całych rodzin, dlatego nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. W Parku Chopina pojawiła się specjalna strefa dla dzieci, w której odbywały się animacje oraz pokazy. Najmłodsi mogli wziąć również udział w licznych warsztatach zorganizowanych specjalnie z myślą o nich.

Festiwal Smaków Food Trucków

Podczas ESKA Rider Show 2 nie można było narzekać na głód. W ramach Festiwalu Smaków Food Trucków, w Parku Chopina pojawiło się bowiem całe "miasteczko" barów na kółkach, w których można było skosztować najróżniejszych przysmaków kuchni z różnych stron świata - tradycyjne burgery czy pizzę, ale także bardzo wyszukane potrawy, których zazwyczaj nie ma w tradycyjnym codziennym jadłospisie, m.in. gruzińskie chinkali, meksykańskie taco, tajski pad thai, hiszpańskie churros i dużo więcej!

Dawka dobrej muzyki

Impreza odbywała się pod szyldem Radia ESKA, dlatego nie mogło zabraknąć potężnej dawki dobrej muzyki. Podczas ESKA Rider Show 2 można było usłyszeć prawdziwe "hity na czasie", które specjalnie na tę okazję przygotował DJ Fringe. Nie zabrakło również dźwięków na żywo. Na finał wydarzenia na scenie pojawił się zespół Still Contract, który zaprezentował swoje największe hity.

ESKA Rider Show 2

i

Autor: mat. organizatora ESKA Rider Show 2

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają