Kierowcy odetchną z ulgą

Przebudowa Estakady Pomorskiej w Szczecinie zakończona. Inwestycja zakończyła się w terminie [ZDJĘCIA]

2022-09-29 17:10

To nie była łatwa inwestycja, zarówno dla wykonawców, jak i kierowców, którzy musieli zmagać się z licznymi utrudnieniami. Po dwóch latach, zgodnie z terminem, zakończyła się modernizacja Estakady Pomorskiej w ciągu ulicy Gdańskiej w Szczecinie, czyli jednej z głównych arterii prowadzących do centrum miasta.

Prace rozpoczęły się dwa lata temu i zwłaszcza w początkowym etapie powodowały liczne utrudnienia dla mieszkańców poruszających się między centrum i prawobrzeżną częścią Szczecina. Remont Estakady Pomorskiej był jednak konieczny ze względu na fatalny stan techniczny zbudowanego blisko 50 lat temu obiektu. Modernizacja Estakady Pomorskiej właśnie się zakończyła. Obecnie trwają odbiory inwestycji.

- W ramach inwestycji zrealizowano przebudowę obu nitek ul. Gdańskiej w obszarze Estakady Pomorskiej oraz budowę nowych połączeń ulic w celu usprawnienia komunikacji - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Podniesiono nośność nawierzchni ulic, wzmocniono konstrukcję wiaduktu tramwajowo-drogowego. Przebudowano oświetlenie uliczne. Zmodernizowane zostały ciągi piesze, rowerowe i pieszo rowerowe.

Przeprowadzony został remont przejazdów kolejowych przecinających ul. Gdańską. Przebudowa objęte były sieci elektroenergetyczne, sanitarne, wodociągowe, teletechniczne. Przebudowano również zjazdy publicznych. W ramach inwestycji wybudowano system odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami oczyszczającymi. Wprowadzono stałą organizację ruchu wraz z nowym oznakowaniem oraz zagospodarowano zieleń. Przebudową objęty był również wiadukt nad bocznicą kolejową prowadzący do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A.

Koszt inwestycji to około 45 milionów złotych.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Ciekawostka przyrodnicza w centrum Szczecina