Groziła mu śmierć

Porzucony pies błąkał się koło drogi. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

2023-06-20 10:17

Nie był w stanie samodzielnie ustać na łapach, był odwodniony i osłabiony. W potwornym upale groziła mu śmierć. Prawdopodobnie ktoś go porzucił. Goleniowscy policjanci uratowali zycie młodego psa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 czerwca. Około godz. 11:30 policjanci z Goleniowa otrzymali zgłoszenie, że w okolicach drogi technicznej między Kliniskami Wielkimi i DW142 znajduje się porzucony i osłabiony pies.

- Po przybyciu na wskazane miejsce patrol zastał osobę zgłaszającą, która nie była obojętna na cierpienie zwierzęcia i zaprowadziła funkcjonariuszy do porzuconego pieska - informuje st. sierż. Natalia Gogosza z goleniowskiej policji. - Funkcjonariusze szczęśliwie dotarli do psa, który okazał się być bardzo osłabiony i odwodniony. Czworonożny maluch nie był w stanie o własnych siłach ustać na łapach, a jego skórę pokrywało dużo kleszczy.

Policjanci natychmiast zaopiekowali się psiakiem, podali mu wodę i przewieźli do Przytuliska Dla Psów w miejscowości Budno.

- Wstępna diagnoza psa pozwoliła stwierdzić, że musiał on przebywać w lesie bardzo długi okres czasu nie mając przy tym dostępu do wody i pożywienia - dodaje st. sierż. Natalia Gogosza. - Teraz czworonożny maluch zostanie objęty odpowiednią opieką weterynaryjną, a następnie będzie czekał na wspaniałych ludzi, którzy otoczą go miłością i ciepłem.

Przypomnijmy, znęcanie się nad zwierzętami, a także ich porzucanie, jest przestępstwem, za które może grozić kara do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Policjanci znaleźli potrąconego psa Lesia. Żaden samorząd nie chciał pomóc
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany