Poród na drodze wojewódzkiej w środku nocy. Maleńka Oliwka bardzo spieszyła się na świat.

i

Autor: WSPR w Szczecinie / reprodukcja Domin Poród na drodze wojewódzkiej w środku nocy. Maleńka Oliwka bardzo spieszyła się na świat.

Nie było chwili do stracenia

Poród na drodze wojewódzkiej w środku nocy. Maleńka Oliwka bardzo spieszyła się na świat

Był środek nocy, a maleńka Oliwka tak spieszyła się na świat, że jej mama nie zdążyła dotrzeć na czas do szpitala. Ratownicy medyczni z Myśliborza musieli zatrzymać karetkę i przyjąć poród na drodze wojewódzkiej. Spisali się na medal!

Do niecodziennej interwencji doszło w nocy z czwartku na piątek (31.08-01.09). Ratownicy medyczni zostali wezwani do rodzącej kobiety.

- Wezwanie było do miejscowości Sulimierz - informuje Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Gdy karetka była już w drodze do szpitala, okazało się, że dziecku tak bardzo spieszy się na świat, że nie można było czekać ani chwili dłużej.

- Poród przyjął nasz myśliborski zespół ratownictwa medycznego w składzie Przemysław Buchla i Maciej Szokaluk - dodaje rzeczniczka WSPR i zapewnia, że dziewczynka urodziła się silna i zdrowa. - Otrzymała 10 punktów w skali Apgar.

Mała Oliwka ma jeszcze trójkę rodzeństwa.

Pamiętasz te bajki? Rozwiąż quiz i zobacz, ile masz w sobie dziecka

Pytanie 1 z 10
Olbrzymia żółwica z bajki Tabaluga miała na imię:
Jak przygotować plan porodu?