Ponad 4 tysiące złotych. Ile zarabiają pracownicy Lidla?

2020-09-15 12:12 Karolina Januszek
Lidl sklep
Autor: Shutterstock Lidl sklep

Już dawno obalono mit, że praca w sklepie albo na kasie w marketach należy do tych najgorzej opłacalnych. Duże sieci coraz więcej inwestują w pracowników, a zatrudnione tam osoby mogą liczyć na stabilne warunki pracy i atrakcyjne dodatki. Lidl wystartował właśnie z nową kampanią employer brandingową – „Twoja praca na lata”, w której podkreśla atrakcyjność, a także elastyczność oferowanego zatrudnienia. W tym momencie ponad 8 500 pracowników Lidla pracuje w firmie powyżej 5 lat.

Lidl od lat jest liderem w branży w zakresie oferowanych wynagrodzeń. Z początkiem marca 2020 r. osoby na stanowisku Pracownika Sklepu zarabiają od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy sieć gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3 500 zł brutto do 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 700 zł brutto do 4 600 zł brutto.

Zobacz także: Wielka wyprzedaż w Lidlu. Majtki za 1,70 zł za parę. 80-proc. RABATY!

W najnowszej kampanii – „Praca na lata” – sieć przedstawia sylwetki czterech pracowników – Magdy, Moniki, Patryka oraz Macieja, którzy swoim stażem pracy potwierdzają, iż nie jest to praca tylko na chwilę. Magda Suchomska, jak sama mówi, choć nie była kandydatką idealną - Lidl dał jej szansę. Dziś jest związana z firmą od ponad 4 lat, pracując w sklepie na stanowisku specjalistki non-food. Elastyczny wymiar pracy w Lidlu umożliwił jej zachowanie balansu i połączenie życia zawodowego z macierzyństwem. Ważną kwestią, która sprawia, że pracownicy zostają w Lidlu na lata jest gwarantowany w umowie wzrost zarobków, a także sprawiedliwe wynagradzanie pracowników zajmujących równorzędne stanowiska i wykonujących tę samą pracę bez względu na płeć.Do Lidla na chwilę przyszedł też Patryk Zarzecki. Zaczynał od pracy wakacyjnej, a teraz ma już pomysł na swoją karierę w firmie i stara się go realizować. Udział w Akademii Prestige, czyli cyklu szkoleń skierowanych do pracowników sklepów, umożliwił mu awans na stanowisko zastępcy managera sklepu.

Czytaj również: 1500 plus od rządu! Wystarczy spełnić jeden warunek, aby otrzymać pieniądze

Dziś zespół Lidl Polska tworzy ponad 23 tysięcy pracowników. Lidl oferuje  również szeroką gamę benefitów oraz świadczeń pozapłacowych. Każda osoba zatrudniona w Lidlu może liczyć na prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę Multisport, wyprawki szkolne oraz dla maluszków, a także bony i paczki świąteczne. Pracownicy oraz członkowie ich rodzin mogą też korzystać ze specjalnego programu wsparcia, które oferuje im bezpłatną i anonimową możliwość korzystania z porad prawnych, psychologicznych i finansowych.

- Podstawą wspólnego sukcesu jest indywidualne podejście do każdego z naszych pracowników. To praca dla osób zaangażowanych, dynamicznych i głodnych ciągłego rozwoju – właśnie takie osoby są z nami na lata. W naszej firmie zapewniamy stabilne zatrudnienie w oparciu o jasno określone warunki w umowie o pracę oraz szereg benefitów pracowniczych. To właśnie dlatego, tak wiele osób w naszym zespole to długoletni pracownicy. Średni staż pracy w Lidlu wynosi 4,62 lata, aż 8,5 tys. pracowników Lidl Polska ma za sobą co najmniej 5 lat pracy. Jest to dla nas idealne potwierdzenie hasła „praca na lata”. Warto także podkreślić jak ważna jest praca naszych pracowników, którzy każdego dnia realizują misję dostarczania społeczeństwu żywności, bez względu na okoliczności. Właśnie to stanowi dla nas największą motywację – podsumowuje Wolfgang Hennen, członek zarządu ds. personalnych Lidl Polska.