Szczoteczki soniczne Smilesonic

i

Autor: mat. prasowe

Piękny uśmiech to podstawa! Dlaczego szczoteczka soniczna do zębów jest lepsza od pozostałych?

2021-01-25 8:00

Piękny uśmiech i zadbane zęby to przede wszystkim wizytówka każdego człowieka. To czynnik, który nie tylko wpływa na naszą atrakcyjność, ale także dobre samopoczucie, a przede wszystkim jest bardzo istotny dla naszego zdrowia. Dlatego niezwykle istotne jest, by zadbać o niego w należyty sposób. Rozwój technologii sprawia, że tak podstawowa rzecz, jaką jest higiena jamy ustnej, staje się coraz łatwiejsza, a co za tym idzie - unikamy częstych wizyt u dentysty i problemów ze zdrowiem, a także stajemy się bardzie atrakcyjni.

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa. Wiele osób coraz rzadziej używa tradycyjnych szczoteczek do zębów, zastępując je nowoczesnymi urządzeniami dbającymi o czystość zębów. Spośród wszystkich rodzajów szczoteczek do zębów, uznawaną jest za najbardziej nowoczesną i skuteczną jest szczoteczka soniczna, która zdobywa coraz większe uznanie u użytkowników. Co to jest i dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?

Szczoteczka soniczna - co to jest?

Szczoteczka soniczna to najnowocześniejszy rodzaj elektrycznej szczoteczki do zębów wyposażonej w silnik, który emituje drgania oraz słyszalne fale dźwiękowe o częstotliwości 20-20000 Hz, które przenoszone są na jej końcówkę. Drgania te wykazują działania bakteriobójcze. Została wynaleziona w 1987 roku przez amerykańskiego naukowca Roberta Bocka. W latach 90. XX wieku trafiła do masowej sprzedaży i szybko zyskała sporą popularność.

Od swoich poprzedniczek szczoteczka soniczna różni się większą częstotliwością drgań oraz zmodyfikowanym, wymiatająco-pulsującym sposobem wibracji, który jest znacznie bezpieczniejszy dla szkliwa zębów i ułatwiają rozbijanie płytki nazębnej. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku zwykłej szczoteczki elektrycznej, do bazy dokującej każdy z użytkowników może przypiąć własną główkę czyszczącą.

Jednym z uznanych producentów szczoteczek sonicznych dostępnych na polskim rynku jest brytyjska firma Smilesonic, która posiada w swojej ofercie bogaty wybór modeli dla użytkowników o różnych oczekiwaniach. Produkty Smilesonic wyróżnia również wyjątkowe wzornictwo i szeroka gama kolorystyczna.

Szczoteczki soniczne Smilesonic

i

Autor: mat. prasowe

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tradycyjnej elektrycznej szczoteczki do zębów. Różnica polega jednak na sposobie i skuteczności działania. Szczoteczka elektryczna wykonuje około 8 tysięcy obrotów na minutę. Natomiast szczoteczka soniczna - od 31 do 62 tysięcy obrotów na minutę. Przekłada się to na skuteczność działania. Szczoteczka soniczna usuwa przy tym co najmniej sześciokrotnie więcej zabrudzeń niż jej poprzedniczka.

Większa szybkość to jednak nie wszystko. Szczoteczka soniczna wytwarza fale dźwiękowe, które wzbudzają drgania we włóknach, docierają na odległość do 4 mm od włókien i pobudzają proces mieszania się śliny z pastą do zębów. Tworzące się w ten sposób mikrobąbelki uderzają w powierzchnię zębów, usuwając bakterie zanieczyszczenia z miejsc, gdzie nie są w stanie dotrzeć włókna szczoteczki, czyli m.in. do przestrzeni międzyzębowych i mniej dostępnych części zębów.

Szczoteczki soniczne Smilesonic

i

Autor: mat. prasowe

Kto może używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczki soniczne przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Producent szczoteczek Smilesonic posiada w swojej ofercie produkty przeznaczone dla użytkowników w różnym wieku. Szczoteczki soniczne są polecane także dla osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów i uszkodzenia dziąseł, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnych szczoteczek elektrycznych, nie ścierają naturalnych substancji ochronnych.

Szczoteczki soniczne sprawdzają się również u osób, które posiadają protezy, implanty czy aparaty ortodontyczne, gdyż lepiej usuwają zanieczyszczenia z trudno dostępnych przestrzeni.

Szczoteczki soniczne Smilesonic

i

Autor: mat. prasowe

Dlaczego warto zamienić zwykłą szczoteczkę na szczoteczkę soniczną?

Ogromną zaletą, która daje szczoteczce sonicznej dużą przewagę nad jej poprzedniczką, jest przede wszystkim skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, zarówno z powierzchni zębów, jak i trudno dostępnych przestrzeni. Kolejnym atutem jest możliwość używania ich przez osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów czy uszkodzenia dziąseł, a także użytkowników protez, implantów czy aparatów ortodontycznych.

Szczoteczki soniczne Smilesonic są również wyposażone w kilka trybów pracy, który użytkownik wybiera w zależności od własnych potrzeb. Można zatem korzystać z najpopularniejszego trybu czyszczenia codziennego, który trwa dwie minuty, a także tryb delikatnego czyszczenia, czy wybielania.

Z myślą o użytkownikach o różnych potrzebach, Smilesonic oferuje końcówki do szczoteczek przeznaczone do codziennego użytku, zębów nadwrażliwych, a także specjalne końcówki ortodontyczne i wybielające.

Szczoteczki soniczne Smilesonic

i

Autor: mat. prasowe

Gdzie można kupić szczoteczkę soniczną Smilesonic?

Szczoteczki soniczne są produktem, który ma na celu zadbać o nasze zdrowie, dlatego bardzo istotne jest, by zaopatrzyć się w produkt wysokiej jakości od uznanego producenta. Szczoteczki soniczne Smilesonic wyróżniają się na rynku przede wszystkim swoją wyjątkową estetyką wykonania oraz wszechstronnością – ich zróżnicowane tryby pracy, różne wymienne końcówki oraz dołączane do zestawu dodatki, pozwalają doskonale dopasować pracę urządzeń do zapotrzebowania wszystkich grup użytkowników.

Szczoteczki soniczne Smilesonic można kupić w sklepie denthelp.pl. W stałej ofercie sklepu znajdują się również wymienne końcówki do szczoteczek sonicznych Smilesonic.

Szczoteczki soniczne Smilesonic

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany