Szpital Wojskowy w Szczecinie

i

Autor: 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie/Facebook.com Szpital Wojskowy w Szczecinie tylko dla chorych dla COVID-19

Pacjentów wypisano do domu lub przeniesiono. Ten szpital przyjmuje tylko z COVID-19

2021-11-23 17:42

109 Szpital Wojskowy w Szczecinie od wtorku (23 listopada) przyjmuje już tylko pacjentów z COVID-19. Pozostali zostali wypisani do domów lub przeniesieni do innych placówek. Lecznica przygotowała ponad 120 miejsc dla chorych. Pierwszy z nich pojawił się już rano.

109 Szpital Wojskowy w Szczecinie od wtorku przyjmuje tylko osoby zakażone COVID-19. - W poniedziałek w nocy szpital był już w pełni przygotowany do przyjęcia pacjentów z COVID-19. Przygotowaliśmy oddziały szpitalne, wyznaczyliśmy strefy czyste i brudne oraz ścieżki komunikacyjne - powiedział rzecznik prasowy 109 Szpitala Wojskowego Marcin Górka. Pierwszy pacjent z COVID-19 już tam trafił, dokładnie we wtorek rano.

Zobacz także: Kołobrzeg: Pędzili na złamanie karku. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci

Mimo reorganizacji placówki wstęp do pracowni i laboratoriów, które znajdują się w głównym budynku szpitala, jest taki, jak dotychczas. Pracują normalnie. Do pracowni prowadzi osobne wejście i są one odizolowane od "covidowej" części budynku szpitala. Bez zmian działa także przychodnia stomatologiczna przy ul. Skargi. Już kiedyś 109 Szpital Wojskowy był placówką covidową. Taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie - jesienią 2020 i wiosną 2021 roku. Przyjęło 900 pacjentów.

Poradnik Zdrowie: powikłania po COVID-19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany