Warto się wybrać!

Okazja dla poszukiwaczy skarbów i wsparcie dla potrzebujących. Kolejna edycja "Galerii Szpargałek" już we wtorek

2023-02-27 22:18

Stare, wydawałoby się bezużyteczne przedmioty mają szansę na nowe życie, łowcy skarbów - na ciekawe znaleziska, a potrzebujący - na wsparcie. Wszystko dzięki szczecińskiej "Galerii Szpargałek", której kolejna edycja odbędzie się we wtorek, 28 lutego.

Drzwi magazynów w Ekoporcie przy ul. Arkońskiej otworzą się dla klientów o godz. 10:30. Polować na okazje będzie można do godz. 17:30.

- Chyba nikt sobie nie wyobraża już Szczecina bez jedynej w Polsce charytatywnej "Galerii Szpargałek" - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - To właśnie za jej pośrednictwem udało się wspomóc m.in. ciężko chore dzieci kwotą 250 tysięcy złotych.

W "Szpargałku", który otwiera się raz w miesiącu, nie ma obrotu gotówką.

- Przedmioty maksymalnie „kosztują” 25 złotych i można je zdobyć pokazując na miejscu dowód przelewu na konto potrzebującej organizacji - dodaje Andrzej Kus. - Sto procent „ceny” wędruje więc do potrzebujących.

Przedmioty natomiast odzyskiwane są z odpadów. Każdy z nich jest czyszczony, sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa, myty. Na półkach można znaleźć praktycznie wszystko: od zabawek, poprzez puzzle, porcelanę, kryształy. W innym miejscu rowery, stare meble pochodzące z czasów PRL, akwaria, narty, deski snowboardowe, obrazy.

Sonda
Czy kupujesz rzeczy w second-handach?
Rzucam hasło: Justyna Machnik - Muzeum Szczecin w PRL