Za czesne i akademik studenci zapłacą mniej. Jest zarządzenia Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego!

i

Autor: Pixabay.com Studenci wracają do akademików

Ochrona dzieci przed pedofilią w Kościele to kierunek uniwersytecki! Jest już w Szczecinie

2020-06-19 19:17

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego otwiera kierunek "Ochrona dzieci w kościele katolickim". To drugi taki kierunek w Polsce. Jak przyznają władze uczelni, powstał w odpowiedzi na film braci Sekielskich.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego otwiera kierunek "Ochrona dzieci w kościele katolickim" Na razie szczegóły nie są jeszcze znane, a program na oficjalnych stronach uniwersytetu pojawi się dopiero niedługo. Tegoroczni maturzyści mogą już aplikować na taki kierunek.

W opisie widnieje m.in. "[...] jest skierowany w pierwszym rzędzie do osób działających lub będących działać w ramach wspólnoty Kościoła, to jednak stanowią one również atrakcyjną ofertę dla nauczycieli, pedagogów i innych osób pracujących z młodzieżą"

Jak przekazuje portal wszczecinie24, inicjatywa wyszła od dziekana Wydziału Teologicznego - ks. dr hab. Grzegorza Chojnackiego. Wykładowcy uczący na tym kierunku mają pochodzić z różnych instytutów. Podstawą bloku nauczania jest blok psychologiczno-pedagogiczny i prawny.

Uniwersytet Szczeciński zareagował na tendencję społeczną, bo - jak zdradza w rozmowie dr Piotr Goniszewski, film Sekielskich wywołał dyskusję i teraz trzeba na nią odpowiedzieć. - [...] nasza inicjatywa to ważny głos i odpowiedź na tę dyskusję, która ma miejsce obecnie w Polsce. - czytamy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Tragiczna śmierć aktora Romana Górowskiego. Niezapomniani.