Tragarze - Głośniki

i

Autor: YouTube / kadr z teledysku

Ten teledysk to DOSADNA odpowiedź na sytuację polskiej kultury. ZOBACZ nowy klip Tragarzy!

2020-11-21 11:59

W 2020 roku planowali nową płytę i trasę koncertową. Premiera albumu miała odbyć się w marcu Niestety to, co wydarzyło się wiosną, sprawiło, że wszystkie plany legły w gruzach. Szczeciński zespół Tragarze jest jedną z tysięcy ofiar pandemii i związanych z nią ograniczeń. Branża artystyczna została dotknięta jej skutkami w szczególny sposób. I o tym właśnie jest mowa w najnowszym klipie zespołu.

Dane statystyczne są zatrważające. W 2020 roku, wskutek pandemii, spadek przychodów zanotowało blisko 90 procent instytucji kultury. Ogromne straty ponieśli nie tylko artyści, ale również całe rzesze ludzi, którzy z nimi pracują.

W najnowszym klipie do utworu "Głośniki" Tragarze wskazują największe problemy, które dotknęły branżę kulturalną w wyniku pandemii. Chodzi nie tylko o wstrzymane wydawnictwa czy odwołane koncerty, a co za tym idzie - rosnące problemy finansowe, ale także niezbyt udane próby ich rozwiązania, czego przykładem może być rządowy program wsparcia finansowego dla kultury, który wywołał ogromną burzę, nie tylko w środowisku artystycznym i ostatecznie został wstrzymany.

- Nasza nowa płyta ma przekorny tytuł "Trzymać w okładce", nie spodziewałem się że okaże się on aż tak proroczy - mówi Przemysław Kazaniecki z zespołu Tragarze. - Mam nadzieję że wszystko w przyszłym roku ruszy i wróci normalność. Mam też nadzieję, że jako środowisko zachowamy dystans i nie pozwolimy się skłócić.

Tragarze mają także do przekazania ważny apel. Chodzi o wspieranie polskich twórców w czasach pandemii - oglądanie koncertów i spektakli online czy kupowanie płyt polskich wykonawców. To tylko tyle i aż tyle, co można zrobić w tym trudnych dla nich czasie.

W teledysku wzięły udział znane osoby ze świata kultury, m.in. Hirek Wrona, Mateusz Damięcki i Andrzej Piaseczny.

Nie uwierzysz, kim z wykształcenia jest Beata Szydło. Niezwykły zawód! Mało kto o tym wie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany