Strażak

i

Autor: PxHere

Liczy się każda wpłata!

Ratują ludzkie życie, nie mają na pralkę. Strażacy z Kołczewa musieli poprosić o pomoc

2023-02-01 14:31

Nie zbierają pieniędzy na nowy wóz czy sprzęt strażacki. Strażacy ochotnicy z Kołczewa pod Wolinem zorganizowali zbiórkę funduszy na... nową pralkę. Nie chodzi jednak o urządzenie, które każdy z nas ma w swoim domu, lecz o profesjonalny sprzęt do prania ubrań specjalnych, a do takich zaliczają się strażackie uniformy.

Pieniądze zbierane są na zakup zestawu składającego się z pralki i suszarki półprzemysłowej do prania ubrań specjalnych używanych podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Strażacy ochotnicy z Kołczewa nie dysponują żadnym urządzeniem piorącym, które mogłoby z powodzeniem usuwać zabrudzenia powstające podczas pożarów i innych akcji.

"Zdarzenia w jakich bierzemy udział, często powodują że na ubraniach specjalnych osadzają się szkodliwe produkty spalania, a także inne substancje chemiczne nieznanego pochodzenia" - informują strażacy, którzy zmuszeni są do prania swoich uniformów w domowych pralkach, co nie jest ani skuteczne, ani też bezpieczne. - "W domowej pralce, z której korzystają nasze rodziny osadzają się szkodliwe substancje chemiczne, które następnie wnikają w ubrania reszty domowników".

Na zakup specjalistycznej pralki, która umożliwi pranie mundurów strażackich, potrzeba 10 tysięcy złotych. To kwota, która przerasta możliwości OSP, dlatego strażacy zorganizowali zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Do chwili obecnej udało się zebrać niewiele ponad 1/4 potrzebnej kwoty, dlatego liczy się każda, nawet niewielka wpłata.

"Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej zrzutki" - apelują druhowie z Kołczewa.

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym:
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany