Niecodzienna sytuacja w sąsiedztwie szczecińskiego stadionu. Znaki drogowe przypominają... o meczu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-25 9:16
Niecodzienna sytuacja przy szczecińskim stadionie. Znaki drogowe... przypominają o meczu!
Autor: Grzegorz Kluczyński Charakterystyczne "ludziki" przybrały klubowe barwy Pogoni Szczecin

Jeden w granatowo-bordowej koszulce, drugi - w klubowym szaliku. Mowa o charakterystycznych "ludzikach" na znakach drogowych, które w tajemniczych okolicznościach zmieniły swoje oblicze. Miejsce też nie jest przypadkowe. Do niecodziennej sytuacji doszło bowiem na skrzyżowaniu ulic Witkiewicza i Twardowskiego, tuż obok szczecińskiego stadionu.

Charakterystyczne "ludziki" ze znaków drogowych "ubrały się" w klubowe barwy Pogoni Szczecin. O tej "instalacji artystycznej" napisało w mediach społecznościowych Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy", zapraszając wszystkich na sobotni mecz z Lechią Gdańsk.

"Nawet znaki drogowe w okolicy stadionu im. Floriana Krygiera wskazują, że w sobotę wszyscy fanatycy powinni znaleźć się w Młynie i dopingować Pogoń Szczecin!"

- czytamy na facebookowym profilu stowarzyszenia.

Czytaj też: Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Portowcy" oficjalnie nie przyznają się do autorstwa tego "dzieła", tłumacząc, że jest to robota "dobrych duszków". Nic dziwnego, bo takie "ozdoby" na znakach drogowych nie są do końca zgodne z przepisami. Na szczęście nie ograniczają czytelności znaków, a wręcz przeciwnie - zwracają większą uwagę kierowców, co może mieć pozytywny skutek. Nie jest jednak tajemnicą, że jest to inicjatywa kibiców, którzy mobilizują się przed sobotnim meczem, który jest dla nich bardzo ważny. Pogoń Szczecin, która obecnie zajmuje wysoką trzecią pozycję w tabeli ekstraklasy, spotka się z Lechią Gdańsk, która znajduje się na drugim miejscu.

Mecz odbędzie się w sobotę, 27 listopada, o godz. 17:30, na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Zainteresowanie biletami jest bardzo duże.

Czytaj też: Kładą dach i wykańczają wnętrza. Budowa szczecińskiego stadionu coraz bliżej finału [ZDJĘCIA]

Szczecin, Znaki drogowe... przypominają o meczu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE