Koronawirus w Zachodniopomorskiem. Nagły wzrost liczby przypadków. Wśród zarażonych jest dziecko!

2020-07-04 12:07 gk
SOR - Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie
Autor: SPWSZ w Szczecinie

W sobotę przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 314 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż siedem osób pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Wśród zarażonych jest dziecko. Tak dużego przyrostu w jednym dniu nie zanotowano od dawna.

W naszym regionie potwierdzono zakażenie COVID-19 u siedmiu osób. Jak informuje Małgorzata Kapłan z WSSE, są to: 4 osoby ze Szczecina - kobieta w średnim wieku, młody mężczyzna, starszy mężczyzna i dziecko; 2 osoby z Koszalina i powiatu koszalińskiego - kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna, a także mężczyzna w średnim wieku z powiatu goleniowskiego.

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Liczba zarażonych w województwie zachodniopomorskim wynosi obecnie 620. 22 osoby zmarły z powodu koronawirusa. Są również dobre wiadomości - coraz więcej zakażonych COVID-19 wraca do zdrowia. W regionie jest to już 538 osób, czyli dużo więcej niż aktywnie zarażonych - to prawie 87 procent.

Obecnie liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wynosi: 35719/1512 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).