Inwestycja dobiega końca

Kładą instalacje, malują, wyposażają salę koncertową. "Słowianin" na finiszu

2023-04-06 12:04

Zmieniło się niemal wszystko. Przebudowa legendarnego "Słowianina" zbliża się do szczęśliwego finału. Trwają roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, część biurowo-administracyjna jest prawie gotowa. Trwa również wyposażanie nowej sali koncertowej.

Ostatnie piętro budynku, w którym mieścił sie Dom Kultury "Słowianin" zostało zbudowane dosłownie od podstaw. Trwająca wiele miesięcy przebudowa zbliża się do szczęśliwego finału, co oznacza, że legendarny klub wkrótce wróci na swoje dawne, ale jednocześnie zupełnie nowe miejsce.

Większość pomieszczeń administracyjno-biurowych jest już prawie gotowa, zamontowano już stolarkę drzwiową, trwają prace malarskie, montaż parapetów i okładzin ściennych i podłogowych.

- W pozostałej części budynku również wiele się dzieje - podkreśla Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Wykonywane są instalacje sanitarne i teletechniczne. Gotowa jest jedna z klatek schodowych. Trwa wyposażanie sali koncertowej w komplet systemów i rozwiązań mających na celu zapewnienie jak najlepszych warunków do organizacji koncertów. Wykonywane są ściany akustyczne, montowane są instalacje przyszłej sceny oraz instalacje wymiany powietrza i bezpieczeństwa pożarowego.

Inwestycja obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych na budynku przy ul. Korzeniowskiego. W zakres prac wchodzi m.in: przebudowa i nadbudowa III kondygnacji, która przeznaczona jest na działalność Domu Kultury „Słowianin”, przebudowa wszystkich klatek schodowych, wymiana istniejącej konstrukcji dachu, prace instalacyjne, wykonanie elewacji budynku w oparciu o program prac konserwatorskich. Po przebudowie obiekt będzie miał nowy, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń dostosowany do obowiązujących norm.

Nowy "Słowianin" powinien być gotowy w drugim kwartale 2023 roku.

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?
Nie ma chętnych na pustostan. Samowola budowlana na Pogodnie straszy od lat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany