Mnóstwo atrakcji!

Europejska Noc Muzeów w Szczecinie. Tłumy chętnych i widowiskowa parada zabytkowych pojazdów

2023-05-13 22:28

Europejska Noc Muzeów to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szczecina. To już 17. edycja tego wydarzenia, podczas którego przygotowano mnóstwo atrakcji dla miłośników zwiedzania. W tym roku było ich tyle, że zobaczenie wszystkich graniczyło z cudem, a wręcz było niemożliwe. Jednym z najbardziej widowiskowych elementów tego wydarzenia była parada zabytkowych pojazdów.

Noc Muzeów w Szczecinie zaczęła się już późnym popołudniem. Drzwi dla zwiedzających otworzyły m.in. oddziały Muzeum Narodowego, Zamek Książąt Pomorskich czy Filharmonia im. M. Karłowicza, a także wiele galerii sztuki, małych prywatnych muzeów, placówek kulturalnych i innych miejsc, często niedostępnych na co dzień, znajdujących się w różnych punktach miasta.

W wielu miejscach ustawiały się ogromne kolejki chętnych do zwiedzania. Noc Muzeów to nie tylko okazja do obcowania ze sztuką, ale także możliwość zobaczenia wielu miejsc, które na co dzień są niedostępne dla przeciętnego mieszkańca. Zwiedzaniu sprzyjała również przyjemna wiosenna pogoda.

Widowiskowa parada zabytkowych pojazdów

Jednym z najbardziej widowiskowych elementów tegorocznej Nocy Muzeów w Szczecinie była parada zabytkowych samochodów. Ulicami miasta przejechało kilkadziesiąt wiekowych pojazdów, m.in. maluchy, polonezy, syrenki, skody, łady i trabanty. Samochodowy orszak poprowadził legendarny szczeciński Stoewer.

Pojazdy wyjechały o godz. 17:00 z Muzeum Techniki i Komunikacji i przejechały m.in. przez Wały Chrobrego, Bramę Portową, al. Niepodległości, pl. Grunwaldzki i al. Jana Pawła II, by powrócić na miejsce startu, czyli do dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej. Tam można było podziwiać je z bliska, zajrzeć do środka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla wielu osób była to sentymentalna podróż w przeszłość.

Nie brakowało również chętnych do zwiedzania Muzeum Techniki i Komunikacji. Przed wejściem ustawiła się bardzo długa kolejka.

Sonda
Często chodzisz do muzeum?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany