Zaatakował na szczecińskim dworcu. Złodziej połasił się na telefon i głośnik

i

Autor: 4711018, cosmix / CC0 / pixabay.com, gk Zaatakował na szczecińskim dworcu. Złodziej połasił się na telefon i głośnik

Ile mu grozi?

Zaatakował na szczecińskim dworcu. Złodziej połasił się na telefon i głośnik

2023-01-30 14:25

Przewrócił na ziemię, bił i kopał, żeby ukraść swojej ofierze m.in. telefon i głośnik bezprzewodowy. Poszkodowany mężczyzna, poza stratami materialnymi, doznał licznych obrażeń ciała. Sprawca rozboju, do którego doszło na szczecińskim dworcu, wkrótce odpowie przed sądem.

Prokuratura Rejonowa Szczecin Śródmieście zakończyła śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło 6 grudnia 2022 r., na terenie dworca Szczecin Główny. Do sądu trafiłjuż akt oskarżenia.

Dramatyczne sceny rozegrały się na oczach innych pasażerów, w budynku szczecińskiego dworca, gdzie każdego dnia przewijają się tłumy podróżnych. "Sprawca, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, stosując przemoc wobec pokrzywdzonego poprzez uderzanie rękoma, kopanie, szarpanie i przewrócenie na ziemię, zabrał w celu przywłaszczenia przedmioty w postaci telefonu komórkowego, głośnika bezprzewodowego, odzieży oraz innych przedmiotów o łącznej wartości 1744 zł. a także dokumenty tożsamości" - informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Pokrzywdzony mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała, m.in. obrzęków tkanek miękkich głowy oraz grzbietu. Sprawca został zatrzymany i trafił do aresztu. Jak się okazało, był już wcześniej wielokrotnie karany. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Wkrótce napastnik odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za dokonanie rozboju. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany