Z zimną krwią zabił bezbronne szczeniaki i wrzucił je do rzeki. Gdy przyjechała policja, 61-latek był pijany

i

Autor: ROOKIE23, JACLOU-DL / CC0 / pixabay.com Z zimną krwią zabił bezbronne szczeniaki i wrzucił je do rzeki. Gdy przyjechała policja, 61-latek był pijany

Straszne!

Z zimną krwią zabił bezbronne szczeniaki i wrzucił je do rzeki. Gdy przyjechała policja, 61-latek był pijany

2023-05-31 11:14

Długi pobyt za kratkami grozi 61-latkowi spod Myśliborza, który w bestialski sposób zabił pięć szczeniąt, a ich ciała wrzucił do rzeki. Gdy dotarli do niego policjanci, mężczyzna był pijany. Wkrótce za swój okrutny czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 27 maja. Do policjantów z Myśliborza zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która poinformowała, że pewien mężczyzna miał zabić szczeniaki, które następnie wyrzucił do rzeki Myśli. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że sprawcą tego czynu jest 61-letni mieszkaniec gminy Myślibórz.

- Mundurowi natychmiast udali się do wskazanego miejsca - informuje asp. szt. Jacek Poleszczuk z komendy w Myśliborzu. - Tam niestety potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że mężczyzna z niewiadomych przyczyn, w bestialski sposób, pozbawił życia pięć szczeniaków, które następnie wyrzucił do rzeki.

Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie zatrzymania okazało się, że był pijany. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje zachowanie 61-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwie grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy byliście świadkami znęcania się nad zwierzętami?
Powiesił psa na smyczy i kopał z całej siły. Szokujące nagranie w sieci
Listen on Spreaker.