Kacper Smoliński (w środku), Pogoń Szczecin

Autor: Cyfrasport Kacper Smoliński (w środku), Pogoń Szczecin

Wychowanek ratuje Pogoń. Kacper Smoliński z premierowym golem w lidze [WIDEO]

2020-07-12 16:04

Piłkarze Śląska marzą o wywalczeniu przepustki do europejskich pucharów. Teraz remisując 2:2 z Pogonią w 35. kolejce Ekstraklasy praktycznie stracili szanse, aby zrealizować plan. Wygranej pozbawił gospodarzy Kacper Smoliński, który w końcówce spotkania zapewnił punkt i został bohaterem szczecińskiej drużyny. To premierowy gol obiecującego pomocnika w Ekstraklasie. Był to dopiero jego drugi występ w polskiej lidze.

Śląsk prowadził, ale w ostatnich minutach dał sobie wydrzeć zwycięstwo. Pogoń to najsłabszy zespół grupy mistrzowskiej, który w rundzie finałowej jeszcze nie odniósł wygranej. W drugiej połowie trener Kosta Runjaic dał szansę młodym zawodnikom. We Wrocławiu pokazali się skarby Akademii Pogoni - Maciej Żurawski, Hubert Turski i Kacper Smoliński. I właśnie ten ostatni zapracował na miano bohatera. Wbiegł na pole karne i oddał strzał. Piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki wrocławian. Bramkarz Matus Putnocky nie zdołał zapobiec utracie gola.

Legia w Lidze Mistrzów 2020/21. Wyjaśniamy jak będzie wyglądała jej droga w eliminacjach

Kacper Smoliński zadebiutował w Ekstraklasie w 33. kolejce w starciu z Cracovią (1:2). W sumie w dwóch grach uzbierał w lidze 43 minuty. - Bardzo się cieszę z gola, który dał nam remis na ciężkim terenie - powiedział Smoliński w rozmowie z Canal+ Sport. - Mam nadzieję, że to my młodzi będziemy przyszłością klubu. Zacząłem trenować w Pogoni będąc dzieckiem, gdy miałem siedem lat. Ucałowałem herb Pogoni po golu, bo wiele dla mnie znaczy. Cieszę się, że to w jej barwach zdobyłem pierwszą bramkę w Ekstraklasie - przyznał z dumą młody piłkarz szczecińskiej drużyny w Canal+ Sport.

Legia wpłynęła na mistrzowskie wody. Tak lider celebrował zdobycie tytułu [GALERIA]

Źródło: Wychowanek ratuje Pogoń. Kacper Smoliński z premierowym golem w lidze [WIDEO]