Szczecin: Piraci drogowi urządzili sobie na Arkońskiej tor wyścigowy. Będą zmiany

2020-06-05 17:35 gk
Ulica Arkońska otwarta dla ruchu
Autor: Grzegorz Kluczyński

W najbliższych tygodniach na przebudowanym fragmencie ulicy Arkońskiej wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Wszystko z powodu kierowców z "ciężką nogą", którzy potraktowali wyremontowaną ulicę jak autostradę lub tor wyścigowy, prowadząc do niebezpiecznych sytuacji. Wkrótce na wewnętrznym pasie wspólnym z torowiskiem tramwajowym powstanie buspas - podobnie jak ma to miejsce na "starym" odcinku ul. Arkońskiej.

- Przyjęte rozwiązanie polega na wydzieleniu wewnętrznego pasa jezdni, w obu kierunkach, wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Oznacza to, że samochody będą mogły poruszać się w obie strony jedynie zewnętrznym pasem jezdni, podobnie jak na wcześniejszym odcinku ul. Arkońskiej, a dojazd do przejść dla pieszych odbywać się będzie w obszarze oddziaływania najazdu na wyniesiony peron przystankowy.

Jedynie rejonie zjazdu na parking przy kąpielisku Arkonka oraz zjazdu na parking naprzeciwko stadionu Arkonii, na wydzielonym buspasie pojawią się pasy do skrętu w lewo.

Działanie ma na celu wymuszenie na kierowcach przestrzegania dozwolonej prędkości, zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, usprawnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zminimalizowanie punktów kolizyjnych na styku pojazdy komunikacji miejskiej i pojazdy osobowe. Zmiany zostaną wprowadzone w najbliższych tygodniach.

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ