30-latek pastwił się nad rodzicami. Wkrótce za to odpowie

i

Autor: Pavlofox / CC0 / pixabay.com 30-latek pastwił się nad rodzicami. Wkrótce za to odpowie

Szczecin: 30-latek pastwił się nad rodzicami. Wkrótce za to odpowie

2022-04-22 12:08

Wszczynał awantury, demolował mieszkanie, bił, wyzywał i groził śmiercią własnym rodzicom. Koszmar trwał wiele miesięcy. 30-letniego mieszkańca Szczecina, który przez długi czas pastwił się fizycznie i psychicznie nad swoimi bliskimi, w końcu dosięgnie sprawiedliwość. Za kratkami może spędzić nawet kilka lat.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodzicami przez 30-letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna odpowie również za uszkodzenie mienia.

- Mężczyzna w okresie od 2020 r. do września 2021 r. wszczynał awantury domowe, w trakcie których wielokrotnie kierował pod adresem pokrzywdzonych obrażające ich wulgarne słowa oraz groźby pozbawienia życia i zdrowia - informuje prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Nadto mężczyzna wielokrotnie zakłócał spoczynek nocny domowników, a także niszczył sprzęt znajdujący się na wyposażeniu mieszkania.

Czytaj też: Tutaj giną piesi! Będą zmiany w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na szczecińskich Gumieńcach [ZDJĘCIA, WIDEO]

30-latek stosował również przemoc fizyczną wobec obojga rodziców. Popychał, szarpał i wykręcał ręce swojej matce, natomiast ojca wielokrotnie bił po różnych częściach ciała.

- Nadto w dniu 26 września 2021r. podejrzany zniszczył szybę w oknie poprzez jej wybicie oraz uszkodził parapet, powodując szkodę o łącznej wartości 600 zł - dodaje rzeczniczka prokuratury.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W przeszłości 30-latek był już karany.

Wkrótce wyrodny syn odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Za znęcanie się nad rodzicami i uszkodzenie mienia grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Zabrakło mu wódki, więc pojechał na stację benzynową. Szczecinianin miał na sumieniu dużo więcej

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?
Tutaj giną piesi! Będą zmiany w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany