Rowerowe święto na Arkonce. Kolejna edycja Eska Let's Bike przyciągnęła tłumy miłośników dwóch kółek!

2024-05-15 15:20 Materiał sponsorowany

Za nami kolejna edycja Eska Let's Bike. To było prawdziwe rowerowe święto, które przyciągnęło na szczecińską Arkonkę tłumy miłośników dwóch kółek. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 11 maja, podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Wycieczki rowerowe to szansa na poznanie wielu ciekawych zakątków Pomorza Zachodniego. To w dużej mierze zasługa funduszy europejskich, z których sfinansowano budowę tras rowerowych w regionie. O tym, dlaczego warto wsiąść na rower i jak sięgać po fundusze unijne, można było przekonać się podczas kolejnej edycji Eska Let’s Bike - wydarzenia adresowanego dla miłośników rowerowych podróży niemal w każdym wieku - zarówno dla tych, którzy pokonali już na dwóch kółkach setki, a nawet tysiące kilometrów, jak i tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z jednośladem. Wydarzenie przyciągnęło na Arkonkę prawdziwe tłumy. Sprzyjała mu przyjemna wiosenna pogoda.

W godz. 11:00-15:00 na uczestników Eska Let's Bike czekały liczne niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Odbył się rowerowy rajd dla prawdziwych miłośników jednośladów w każdym wieku i o różnym doświadczeniu w poruszaniu się na dwóch kółkach. Poza tym wszyscy, którzy przybyli na Arkonkę, mogli skorzystać z wielu atrakcji, do których zaliczały się m.in.:

  • rowerowy rajd rodzinny,
  • miasteczko Radia ESKA na mecie z DJ-em i atrakcjami,
  • strefa chill-outu,
  • strefa gastronomiczna,
  • strefa dla dzieci
  • atrakcyjne upominki i nagrody w konkursach,
  • fotobudka 360,
  • strefa Funduszy Europejskich.
  • serwis rowerowy
  • rowerowy tor przeszkód

Eska Let’s Bike była również okazją, by sprawdzić się na rowerowym torze przeszkód i zdać egzamin na kartę rowerową. Była również możliwość, by oznakować swój rower przez policję. Natomiast w serwisie rowerowym można było sprawdzić stan techniczny jednośladu i dokonać drobnych napraw.

Podczas wydarzenia odbył również blok tematyczny na temat obecnych przepisów dotyczących jazdy rowerem - to bardzo istotne po ubiegłorocznej zmianie ustawy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, było można wykazać się kreatywnością. Odbył się bowiem konkurs na najlepiej udekorowany rower w barwach Unii Europejskiej. Do wygrania były aż dwa nowe rowery!

Eska Let's Bike

i

Autor: mat. prasowe
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

i

Autor: mat. prasowe
20 lat Polski w UE

i

Autor: mat. prasowe
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany